Pálava – vše co musíte vidět a zažít

0
1261
zobrazení

Chystáte se na dovolenou v České republice a rádi poznáváte zajímavá místa v různých krajích? Pak může být dovolená a ubytování na Pálavě to správné rozhodnutí, které učiníte.

Objevování tajů krásy naší země se stává stále častějším trendem posledních let. Podlehněte i vy značnému okouzlení nad čistotou a rozmanitostí přírody v CHKO Pálava, která nabízí mnoho neobyčejných přírodních krás, bohatou kulturu a celou škálu majestátních pamětihodností. Pálava je ohromným rájem všech milovníků historie, přírody, vodních radovánek, rybářů i milovníků vína místních vinařů, jejichž víno zde můžete ochutnat doslova na každém kroku. Nechte se unést kouzlem této oblasti a vydejte se na dovolenou na nádhernou Pálavu.

Pavlovské vrchy

Pokud nevíte, kam na dovolenou v ČR, jedním z nejzajímavějších útvarů této oblasti jsou Pavlovské vrchy. Malé pohoří, vyrůstá z moravské nížiny a je obklopeno na severu soustavou vodních nádrží Nové Mlýny, které jsou cílem mnoha milovníků vodních radovánek, plachtění i rybářů. Místo je vhodné i jako dovolená s dětmi.

Vápencové bradla se volně táhnou od Dolních Věstonic až po Mikulov a rakouské hranice. Severní svahy jsou krásně skalnaté a zakončují je téměř svislá skaliska. Významná jsou i zdejší archeologická naleziště z období lovců mamutů.

TIP: Už máte vyřešené ubytování? Zkuste penzion Pálava, na který budete jistě velmi mile vzpomínat.

Zajímavá trasa Pálavou

Zajímavá trasa je vhodná na jednodenní výlet a dá se absolvovat i jako výlet s dětmi. Doporučená je turistická mapa č. 84 – Břeclavsko-Pavlovské vrchy. Vede po červené značce na Dívčí Hrad postavený ve 14. století, který byl Švédy zbořen v roce 1645.

Z hradu je nádherný výhled na obec Pavlov s řádky vinohradů a vinařskými sklípky.

Značka pokračuje přes nejvyšší bod pohoří Pálava, tedy na Děvín, který leží ve výšce 554 m. Musíte na něj odbočit z chodníku neznačenou cestou asi 50 m. Zdejší výhled na vodní plochy Nových Mlýnů opravdu stojí zato.

Z Děvína pak dále chodník sestupuje k lovecké chatě s pramenem a vede přes rozlehlou oboru ke krásnému přírodnímu útvaru s názvem Soutěska. Tato hluboká roklina s vápencovými stěnami a asi v polovině zaklíněným obrovským balvanem v návštěvnících tohoto území stále budí respekt.

Značka pak vede zpět na státní cestu do obce Klentnice a odbočuje na Sirotčí hrad, který dopadl jako ten Dívčí a Stolovou horu, která leží ve výšce 458 m. Asi po 3 km značka volně sestupuje až do Mikulova, který stojí určitě také za procházku městem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno