5 tipů na dovolenou s dětmi v Česku

0
1591
zobrazení

Jedním z nejnavštěvovanějších míst v České republice jsou zcela jistě Jižní Čechy. Proto pro vás máme tipy na dovolenou a výlety s dětmi právě v této oblasti. Kam můžete vyrazit v jižních Čechách s dětmi na dovolenou? Podívejte se na naše tipy.

Na dovolenou nebo na výlet můžete vyrazit s celou rodinou, s malými i většími dětmi. Naše tipy jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Jižní Čechy jsou krajem nádherných rybníků plných ryb, lesů plných hub a romantických zákoutí. Krajina je v jižních Čechách rozmanitá. Rovinatá území vás nalákají na cykloturistiku, šumavské kopce vás pozvou na pěší turistické výlety a vyznavači historie si zde užijí do sytosti.

Vodácké výlety na raftu i kánoi

Vodáci milují třeba řeku Vltavu, Otavu a Lužnici, kde mohou po celé léto proplouvat a kochat se úžasnými výhledy a mít skvělé zážitky. O ubytování v této oblasti také není nouze. Penziony nabízí kvalitní vybavení a zázemí pro rodiny s dětmi, poskytující mnoho možností k zábavě a hrám. Pokud tedy milujete sjíždění řeky, můžete ji sjet na raftu nebo kánoi.

Český Krumlov je perlou českých měst

Pokud zvolíte Vltavu, určitě se zastavte v Českém Krumlově, který opravdu stojí za to. Je perlou měst České republiky a užijete si ho v každém ročním období. Nádherné město pohostí turisty z celého světa a má opojné kouzlo. Mnoho lidí jej pokládá za naše nejkrásnější město. Je plné úžasných muzeí, výstav, atrakcí, kulturních akcí a samozřejmě dobrého jídla i pití. Krásnější místo najdete jen stěží.

Třeboň a jeho okolí

Město Třeboň vás přivítá velmi krásným zámkem, který si rozhodně nenechte ujít. Zaujme vás zde Budějovická, Hradecká, Novohradská a Svinenská brána, ale i Schwarzenberská hrobka nebo bývalý augustiniánský klášter. Na náměstí uvidíte historickou kašnu a ochutnáte skvělou zmrzlinu. Třeboňské okolí je spojené s velkým množstvím cyklostezek vhodných i pro menší děti, které vedou nádhernou přírodou. Můžete se pokochat lázněmi i spoustou kulturních akcí. Můžete si zajet i na tradiční výlov třeboňského rybníka.

Staňkov a jeho okolí

Město Staňkov je obklopeno malebnou přírodou. Sousedí se Staňkovským rybníkem obklopeným cyklotrasami a mnoha kempy, které můžete využít pro ubytování. Ve Staňkově uvidíte krásný barokní statek z roku 1738, původně gotický kostel sv. Jakuba Většího z počátku 15. století s barokní věží z roku 1673 a pozdně barokní radnici z 18. století. Západně od Staňkova se ve vsi Puclice nachází trojkřídlý zámek přestavěný z původní tvrze v 17. a 18. století. Východně od Staňkova leží nad Srbickým potokem zřícenina hrádku Lacembok z konce 13. století.

ZOO a státní zámek Hluboká nad Vltavou

Na rodinný výlet z dětmi můžete vyrazit do ZOO i na zámek Hluboká nad Vltavou. Dokonce ze zde konají i výpravy za poznáním, kde se dozvíte mnoho o přírodě, biologii a ekologii. Budete v kontaktu se zvířaty a dozvíte se zde mnoho zajímavostí o zvířatech na naší planetě. Navštivte i nádherný zámek Hluboká nad Vltavou. Příště můžete navštívit třeba Jeseníky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno