10 tipů na výlet s dětmi po Česku

0
1584
zobrazení

Nevíte, kam vyrazit na výlet s dětmi? Zkuste naše typy na zajímavé výlety, které zvládnou i malé děti.

1.      Království železnic a Skibiho cyklo dráha zručnosti

Království železnic v Praze má 3. podlaží s 3 100 m² s modely křižovatek, vlaků, automobilů, významných staveb a míst ČR. Novinkou je Skibiho cyklo dráha zručnosti každý první víkend v měsíci. Bezplatně zapůjčíte odrážedla, kola a přilby.

2.      Za medvědy z večerníčku do Berouna

Medvědi Vojta, Kuba a Matěj v podobě tří medvědích bratrů, které znáte je z Večerníčku filmaře Václava Chaloupky bydlí ve výběhu o rozloze 25 arů v lesoparku Městská hora v Berouně. Kromě medvědária je zde hřiště, rozhledna a 1,5 km dlouhá přírodopisná stezka.

3.      Papilonia – největší motýlí dobrodružství v Praze!

Tropická zahrada, kde žije 600 vzácných exotických motýlů a 40 nejkrásnějších druhů světa. V samotném centru hlavního města Praha můžete okřídlené krasavce pozorovat z bezprostřední blízkosti a klidně si je i fotit. Motýlí dům zvaný Papilonia rozhodně stojí za to navštívit.

Tip: Kam na výlet s dětmi o prázdninách?

4.      Retromuzeum v Chebu

Na náměstí v Chebu společně s hlavním symbolem chebské architektury v podobě Špalíčku, což je unikátní komplex 11. středověkých kupeckých domů ze 14. století, nově můžete navštívit vedle Galerie výtvarného umění i úžasné Retromuzeum.

5.      Paintball pro děti

Praha 4 Kč a Praha 5 Smíchov dá dětem možnost stát se akčním hrdinou, který bleskově rychle odráží své nepřátele. Tento sen se může splnit i těm nejmenším, kteří mají chuť zažít opravdu pořádnou barevnou bitvu se svými kamarády. Speciální dětská varianta paintballu je pobaví a neublíží.

6.      Kovářem na zkoušku

V Březnici u Příbrami si můžete vyzkoušet na vlastní kůži staré kovářské řemeslo pod dohledem zkušeného kováře. Vyrobíte sobě nebo svým blízkým velmi originální dárek. Fantazii se meze nekladou. Kujte železo, dokud je žhavé.

7.      Čokoládové tvoření

Na Praze 5 si lze pořídit úžasný zážitek s vůní čokolády. Lahodnou čokoládu si můžete sami vyrobit. Zážitkový kurz vám dovolí čokoládu temperovat, vylévat do pralinkových forem, plnit a zdobit. Můžete si vytvořit i vlastní tabulku čokolády podle vlastní fantazie.

8.      Úniková hra

Tajemná místnost, ze které se musíte za hodinu dostat, vyřešit spoustu úkolů a hádanek prověří vaše schopnosti, logické myšlení i improvizaci. V Praze je to hra Podzemí, Dračí sluj, Azkabanské vězení a Čarodějova hrobka. V Liberci Tajemná výprava a v Brně Závěť a Psychiatrická léčebna.

9.      Řízení minitanku

Praha 4, Krč splní dětem touhu stát se tankistou. Děti i dospělí si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak se řídí malý reálný tank. Díky pásům a velmi jednoduchému ovládání to zvládnou i děti a hned tak vás nějaká nerovnost terénu či překážka nezastaví.

10.    Svíčkárna, mydlárna a kosmetika RODAS – Liberec

Můžete sami vyrábět svíčky, mýdla, koupelové soli, voskové pastelky ze včelího vosku a potravinářských barev a tvořit ve výrobních dílnách RODAS Liberec. Zdobené svíčky jsou vhodným dárkem, stejně jako koupelové soli s přírodními esenciálními oleji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno