Kam na dovolenou v ČR?

0
1626
zobrazení
Erlebachova Bouda

Hledáte místa, která můžete navštívit v naší republice? Prožijte naplno svou jedinečnou dovolenou i v Čechách. Krásných míst je tady víc než dost.

Výběr zajímavých lokalit v ČR

Hledáte zajímavé lokality, kde lze letos strávit dovolenou a kam na výlet v ČR? Pár takových malebných míst pro vás máme. Jaká to jsou? Tak třeba tato.

Jižní Čechy

Pokud patříte mezi milovníky památek, Jižní Čechy vás se svými proslulými hrady, zámky a zachovalými historickými centry měst okouzlí. Prohlédnete si nejkrásnější historické město naší republiky Český Krumlov, zámek Hluboká nad Vltavou, České Budějovice, královské město Jindřichův Hradec a Týn nad Vltavou s rozsáhlým podzemím. V létě se nechte okouzlit řadou kulturních událostí, středověkých trhů i festivaly vážné hudby.

Třeboňsko

Hojně navštěvované je i Třeboňsko, které láká malebnými rybníky v krásné přírodě. Tato oblast Jižních Čech je srdcovou záležitostí všech vodáků. Projeďte se po Vltavě a budete nadšení. Jedinečné a pohodlné ubytování vám nabídnou zdejší útulné penziony.

Krkonoše

Zajeďte si na hory i v létě. Krásná příroda přímo láká k prozkoumání turistických tras. Krkonoše jsou naším nejvyšším pohořím s mnoha penziony a byly zařazeny na seznam UNESCO. Určitě se nenechte ujít výpravu na Sněžku, nádherné vodopády i vzácné druhy květin. Z mnoha horských středisek sem vedou lanovky, které vám zkrátí část cesty.

Jizerské hory

Jizerské hory a jejich penziony vás v létě ohromí neopakovatelnou atmosférou. Jsou plné turistických stezek a cyklotras. Uchvátí vás svými lesy, vodopády, slatěmi, horskými loukami a chráněnými zvířaty. Nabízí vyžití v proslulých sportovních areálech Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov, celou řadu restaurací i muzeí, která lákají k návštěvě. Jizerské hory samozřejmě mají co nabídnou i v zimě. Největším lákadlem je rozhodně tradiční a celosvětově prestižní běžkařský závod Jizerská 50, která se zde pořádá už od roku 1968.

Jižní Morava

Největším lákadlem je CHKO Pálava, nejteplejší oblast republiky. Pálavské vrchy jsou dávným domovem Keltů a lovců mamutů. Lednicko-Valtický areál tvoří řada historických staveb zasazených do romantické krajiny přírodního parku. Navštivte jeskyně Moravského krasu s projížďku po podzemní říčce Punkvě a zajděte do vyhlášených vinných sklípků.

Západočeské lázně

Zajeďte se zrelaxovat se do západočeských lázeňských měst, jako jsou Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Jáchymov a ubytujte se v nějakém penzionu. Na výlet s dětmi jděte do parku miniatur Boheminium či aquaparku Aquaforum s mnoha atrakcemi.

Výběr zajímavých ubytování v ČR

Pokud hledáte zajímavé ubytování u nás, máme pro vás hned několik zajímavých typů, kde si můžete vychutnat chvíle relaxace, útulnosti i magie. Zveme vás do malebných městeček, kouzelné přírody, malebných horských vesniček i neuvěřitelná místa v Praze. Vychutnejte si tradiční vesnické ubytování, ale i kousek luxusu.

Babiččina zahrada, Tovární 536, Průhonice

Pohodlně, útulně a trochu jako u babičky na vesnici se můžete cítit v Babiččině zahradě, která se překvapivě nachází v Praze. Je zde restaurace, 7 dvoulůžkových pokojů a různé procedury. Na výlet můžete do blízkého Průhonického parku.

Villa Memories, Vylanta 219, Fryšták

Luxusní Villa Memories leží v malebné oblasti Hostýnských vrchů. Vychutnáte si chvíle relaxace, různé sportovní aktivity a nadstandardní servis. Každý pokoj se pojí s trochu jiným příběhem. Vyberte si energii Vlka, Země, Zebry, Leoparda či Džungle.

Mlýn u řeky Vltavy, Široká 80, Český Krumlov

Pokud navštívíte nádherný Český Krumlov, můžete si zdejší pobyt užít třeba přímo v Krumlovském mlýně na břehu řeky Vltavy, který leží v jednom z nejstarších objektů v historickém centru města. Projděte všechna zákoutí a nezapomeňte na detaily. Tady je stále na co koukat.

Krásná Rezidence u Jezera, Písečná 292, Písečná

Hotel leží přímo na břehu malebného jezera Pískovna, kde je během léta super koupání. Obec Písečná je vzdálené asi 8 kilometrů od města Jeseník směrem k polské hranici. Ubytování je zde opravdu luxusní a příroda kouzelná.

U lesních Mužíků, Alej 8374, Kersko, Sadská

Budete se tu cítit jako v pohádce, tak trochu, jako ve filmu Slavnosti sněženek, v kouzelné lesní krajině Kerska, která byla nejoblíbenějším místem Bohumila Hrabala. Pokoje jsou zařízeny jednoduše a velmi vkusně, ve stylu tradičních českých chat.

Erlebachova Bouda

Nádherné místo s úžasnými výhledy. Součástí hotelu je wellness s bazénem o velikosti 9 metrů, dětským brouzdalištěm, saunami, párou a masážemi. Zahrát si můžete stolní fotbal, biliard i bowling. Váš hlad ukojí tři výborné restaurace a jedna z nich i s panoramatickým výhledem na Krkonoše. Turistické cesty jsou všude okolo a můžete vyrážet na výlety po známých místech v Krkonoších.

Erlebachova Bouda

Tip: Kam s dětmi na výlet

Hotel Olympie

Ve Špindlerově Mlýně, v klidné části Svatého Petru, leží krásný horský hotel Olympie. Užijete si nově otevřený, velmi luxusní panoramatický wellness s úžasnými výhledy na okolní svahy. Nově zrekonstruované pokoje a sluneční terasa u jedné z nejlepších zdejších restaurací. Navštívit můžete lanové centrum, bobovou dráhu, půjčovnu MTB i elektrokol. Oddat se můžete horským výšlapům.

hotel olympie

Aparthotel Krásná Lípa

Inovativní model ubytování, kdy klasické hotelové ubytování doplňují i aparthotely a depandance zajišťující vhodné privátní ubytování s možností výběru mnoha doprovodných ubytovacích služeb. Krásná Lípa je jedinečná a jde o nádherné místo Českosaského Švýcarska.

Aparthotel Krásná Lípa

Hotel Ostrov

V oblasti České Švýcarska, uprostřed lesů, skal a rybníků, je nadstandardní hotel Ostrov nabízející příjemné ubytování, výbornou restauraci, wellness s výhledem na skály, krytý bazén a odpočinkovou zónu. Užijte si procházky skalními městy Ostrov, Tisá a Rájec.

Hotel Ostrov

Aparthotel & Wellness Lipno a Knížecí cesta

Knížecí cesta je jedním z nejkrásnějších míst a jde o hotový cyklistický ráj. Z bývalé Schwarzenberské hájenky je unikátní místo. Můžete si půjčit motorový člun na elektropohon a vyzkoušet zelené wellness, které se pomalu dotváří, stále buduje a rozšiřuje.

Aparthotel & Wellness Lipno a Knížecí cesta

Design Penzion Vejrovna

Originálně přetvořená Schwarzenberská hájenka nedaleko Lipna má kouzelnou přírodu, která zaručuje klid, pohodu a soukromí. Rekonstrukci a design interiérů, stejně jako podobu střešních zahrad navrhl ateliér Bambas. Procházky a výlety po okolí jsou fascinující.

Design Penzion Vejrovna

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno