Nejlepší lyžařské areály v Česku

0
964
zobrazení
Lyžování v Alpách

Přemýšlíte, kam letos vyrazíte na lyže, když asi budete muset zůstat v českém zimním středisku? Na lyžování v Alpách to asi moc nevypadá. Podívejme se, jak se osvědčily naše lyžařské areály, pokud nebudete letos moci vyrazit za hranice. Kam letos vyrazit?

Na lyže letadlem

Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec v Krušných horách patří mezi největší střediska v ČR a má nejdelší sjezdovku dlouhou 3 km. Celkem je tu 27 sjezdovek různých obtížností a 21 vleků, snowpark, zábavní park, upravované běžkařské stopy a výukové hřiště s pohyblivým pásem a vyšší cenou skipasů.

Skiareál Špindlerův Mlýn

Skiareál Špindlerův mlýn v Krkonoších patří mezi největší, nejznámější i nejdražší střediska v České republice. Jsou zde poměrně dlouhé sjezdovky, které mají celkem 27 km všech možných obtížností. Pro děti je tu 6 hřišť pro výuku lyžování a snowboardingu. Provozovatelé nabízí i luxusnější zážitky.

Skiareál Herlíkovice

Skiareál Herlíkovice leží 4km od města Vrchlabí, patří mezi větší zimní střediska s jednou z nejdelších sjezdovek, dlouhou téměř 3 km. Kromě tažných a sedačkových vleků je tu i kabina a pohyblivé pásy pro děti. Na sjezdovce je i měřený slalom. V poměru cena výkon vyjdou Herlíkovice nejlépe.

Skiresort Černá hora – Pec

Skiresort Černá hora – Pec leží ve východní části Krkonoš pod nejvyšší horou ČR Sněžkou, má 5 areálů a 55 sjezdovek. Kromě lyžování jsou tu další atrakce, jako snowtubing nebo funline. Pro lyžaře a snowboardisty na delší dobu na horách a s trochu vyšší cenou za permanentky.

Skiaréna Jizerky

Skiaréna Jizerky leží v rámci Jizerských hor a má 3 skiareály, které spojuje jeden skipas s přívětivou cenou. Tanvaldský Špičák je pro pokročilejší lyžaře, Bedřichov a Severák jsou díky kratším a menším sjezdovkám vhodné i pro začátečníky a děti. V okolí je spousta upravených běžkařských stop.

Ski & Bike Špičák

Lyžařské středisko Ski & Bike Špičák v Železné Rudě na Šumavě patří mezi menší střediska a má 7,8 km sjezdovek. Jsou tu tratě různých obtížností pro začátečníky i zkušené lyžaře a snowboarďáky. Pro děti je tu dětské hřiště s pohyblivým pásem a lyžařská škola. Středisko nabízí i zkrácené večerní lyžování.

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno na jihu Čech má dohromady 11 sjezdovek a 3 vleky. Pro děti jsou zde pojízdné pásy a animační program. Kromě toho můžete vyzkoušet bobování, bruslení a skicross. Areál je vhodný pro rodiny s menšími dětmi.

Skiareál Harrachov

Skiareál Harrachov v Krkonoších má 7 sjezdovek o délce 8 km a tratě všech obtížností včetně 5 vleků. Je tu i bobová dráha, a pokud nevíte, kam na běžky, tak i běžkařské stopy. Cena za skipas je průměrná. Středisko pro dospělé lyžaře a snowboardisty i rodiče s většími dětmi.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Skiareál Rokytnice nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory patří k větším střediskům se sjezdovkou téměř 3 km a tratěmi různých obtížností o celkové délce téměř 18 km. Areál se skládá z Horních domků a Studenova, kde platí stejný skipas s průměrnou cenou. Večerní lyžování tu nenajdete.

Skicentrum Deštné

Ski Centrum Deštné v Orlických horách patří mezi menší střediska, kde je 8 km sjezdovek. Většina tratí je spíše prudších, ale jsou tu i mírnější pro děti. Nabídka je doplněna jen snowparkem, čeká vás zde však přívětivá cena. Vhodné pro rodiny s většími dětmi a lyžaře co nehledají další atrakce.

Skiareál Bílá

Skiareál Bílá v Beskydech má 9 sjezdovek a 6 vleků, méně prudké sjezdovky vhodné pro rodiny s dětmi a méně pokročilé lyžaře. Je tu pohyblivý pás a výukový park bez atrakcí a přívětivé ceny.

Dolní Morava Relax & Sport Resort

Dolní Morava Relax & Sport Resort leží mezi Orlickými horami a Jeseníky, na jižním úpatí Králického Sněžníku. Má méně sezdovek, ale více atrakcí, jako jízdu rolbou nebo sáňkování. Nahoře na sjezdovce je Stezku v oblacích, kam se v noci vydáte třeba s čelovkami. Ideální pro malé i velké.

Skiareál Monínec

Skiareál Monínec ve středních Čechách v srdci České Sibiře nedaleko města Sedlec-Prčice, má 3 sjezdovky v délce 1,4 km. Mezi doplňkové aktivity patří snowtubing, který zabaví děti i dospělé.

Skiareál Praděd

Skiareál Praděd v Hrubém Jeseníku je jedním z menších a nejlevnějších středisek. Sjezdovky všech obtížností jsou krátké  s vleky bez sedaček a kabin či pojízdného pásu a doplňkových aktivit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno