Karlovy Vary se svou bohatou historií

0
102
zobrazení
karlovy_vary_PR

Lázeňské město Karlovy Vary má bohatou historii, bylo založeno v roce 1358 a zavítala do něj celá řada významných osobností, jako byli Petr Veliký, Beethoven, Chopin, Schiller, Karl Marx a Goethe. Symbolem Karlových Varů jsou jednoznačně horké prameny, které doslova tryskají do řeky Teplá protékající městem. Prameny vyvěrají do výšky až 14 metrů a zahalují břehy řeky do zdánlivě neustálého oblaku páry.

Karlovy Vary si vás podmaní

Prameny s léčivými účinky se používají k různým procedurám, především pak k napařování, koupelím, inhalacím a také k pití. Dalším velkým lákadlem města je lázeňstvím ovlivněná architektura s mnoha krásnými příklady neoklasicistního a secesního stylu z konce 19. století a počátku 20. století. Karlovy Vary jsou také kulturním centrem, takže vás nemine divadelní umění, navštívíte umělecké galerie i muzea.

Jednou z vrcholných akcí je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který patří k nejdéle pořádaným akcím tohoto druhu v Evropě. Rezervujte si ubytování v Karlových Varech a užijte si neobyčejnou dovolenou.

Horké prameny a kolonády

Jestliže vás láká dovolená v Karlových Varech, vyzkoušejte určitě nějaké wellness procedury, které používají vydatné horké prameny. Projděte se po 132 metrů dlouhé Mlýnské kolonádě pocházející z roku 1881. Pod střechou, kterou podpírá 124 korintských sloupů, se nachází pět pramenů. Zhlédnete také zdejší sochy.

Dále za zmínku stojí Vřídelní kolonáda, což je moderní stavba postavená v 60. letech 20. století s gejzírem vyvěrajícím každou minutu. Úžasným zážitkem je prohlídka podzemního Vřídla. Uděláte si představu o tom, jak se využívá tato neuvěřitelná přírodní síla.

Vidět byste měli také půvabnou bílou dřevěnou Tržní kolonádu z roku 1883 nesoucí se ve švýcarském stylu. Tržní kolonáda je zdobená krajkovými motivy. Užijte si tedy poslední letní pobyty v lázeňském městě.

Pokud si chcete objednat ubytování, podívejte se na stránku Hotel.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno