Rakouská jezera, která musíte navštívit

0
119
zobrazení

I Rakousko nabízí v horkých slunečných dnech pískové pláže a azurovou vodu, i když není slaná jako v moři. Vyrazte k nejlepším jezerům, kde se dá i vykoupat.

Neziderské jezero

Asi 50 km od Bratislavy leží Neziderské jezero na 320 km², jedno ze dvou stepních jezer Evropy. Díky krásnému okolí a slané vodě bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Okolí jezera objedete na kolech po Neziderské cyklotrase, která místy zasahuje až do Maďarska. Rovinatá cesta má 125 km a na vybraných místech se dá i vykoupat. Mělká, teplá a mírně zkalená voda množstvím rozpuštěných solí a minerálů vás osvěží. Až 300 slunečních dní v roce sem láká milovníky surfování, jachtingu i ornitologie, je tu totiž více než 340 druhů ptáků.

Halštatské jezero

Hladinu Halštatského jezera – Hallstättersee, které leží asi 170 km od hranic, kde se vám bude hodit rakouská známka, obklopuje horský masiv Dachstein a poblíž je krásné město Hallstatt s památkami, solnými doly a hornickou skluzavkou dlouhou 64 m. Z vyhlídkové plošiny na vrchu Salzberg, kam se dostanete pěšky nebo lanovkou se pokocháte výhledem. Vyrazte na romantickou procházku kolem Halštatského jezera s labutěmi, plavbu vyhlídkovou lodí nebo na letní koupání.

Jezero Achensee

Asi 320 km od hranic leží největší přírodní jezero ledovcového původu v Tyrolsku Achensee s azurovou vodou a majestátními horami, díky kterým se mu říká alpský fjord. Čeká vás plachtění, kanoistika, plavba lodí, rybaření i koupání. Rodiny s dětmi jezdí na jižní cíp jezera s trávou, mírným vstupem do vody, písčitým dnem i dětským hřištěm. Krásné pláže jsou i na severním okraji, v kempu Schwarzenau i při Pertisau. Užijte si vyhlídkovou jízdu historickou parní lokomotivou po ozubené úzkokolejce, která vede z města Jenbach až na břeh jezera u přístavu Seespitz.

Jezero Zeller See

Asi 200 km od hranic se tyčí Vysoké Taury se sjezdovkami pro lyžování v Alpách obklopující jezero Zeller See s křišťálově čistou vodou odrážející ledovce a vrcholy hor. Na přírodních plážích v oblastech Zell am See, Schüttdorf a Thumersbach je skvělé zázemí i spousta dětských hřišť. Vyrazte na výlety na lodích, lodičky, windsurfing, paddleboarding, potápění i koupání. Projděte spoustu turistických tras, naučných stezek i cyklostezek a vyzkoušejte si kurz jódlování nebo jógu na paddleboardu.

Jezero Grüner See

K pohoří Hochschwab nedaleko obce Tragöß dorazíte z Vídně za 2 hodiny. Krásné jezero Grüner See se smaragdovou barvou a čistou vodou patří k nejčistším v Evropě. Od srpna do dubna dosahuje hloubka vody sotva metr. Na jaře začne na okolních vápencových kopcích tát sníh, voda stoupne i na 12 m a zalije větve stromů, štěrkové chodníčky, lavičky a drobné můstky, co je přes průzračné vody vidět i ze břehu. 

Jezero Traunsee

Jezero Traunsee je největší v oblasti Solné komory, kde se těžila sůl. Je skvělé na koupání, windsurfing, jachting, potápění projížďku na tradičních kolových parnících. Městečko Gmunden vás oslní radnicí se zvonkohrou. Vodní zámek Ort vypadá, jako by plul na hladině jezera a dostanete se k němu po 130 m dlouhém dřevěném mostě. Na jihu je vesnička Traunkirchen ležící na východním břehu a nad ní se z poloostrova na skále vypíná farní kostel připomínající majestátní hrad. Na jižním okraji jezera se dá jet lanovkou mma vrchol Feuerkogel z pohoří Höllengebirge.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno