Co musíte vidět v Berlíně?

0
2027
zobrazení
Berlín

Berlín je jedním z cenově nejvýhodnějších měst v Evropě, ale i tak je dobré hledat místa, kde si lze rozpočet ušetřit. Zkuste to návštěvou několika skvělých bezplatných míst.

Kopule Reichstag

Reichstag je sídlo německého parlamentu, Bundestag. Bezplatná jízda výtahem na jeho střešní terasu vám nabídne nádherné výhledy na celé město. Pohled zblízka na moderní skleněnou kopuli navrženou Normanem Fosterem vás nadchne. Sklo navozuje pocit politické transparentnosti. Bezplatný audioprůvodce vám na spirálovité rampě kopule prozradí mnoho zajímavostí o okolí i o budově parlamentu. Rezervujte si místo předem, bývá zde obsazeno.

Berlín

Tip: Srí Lanka a fantastické vodopády

East Side Gallery

East Side Gallery je pestrobarevný památník svobody na břehu řeky Sprévy. Jde o nejdelší zachovaný úsek Berlínské zdi. Po jejím pádu ji v listopadu 1989 více než 100 umělců z celého světa proměnilo za galerii pod širým nebem. Je plná prohlášením o míru a nástěnnými malbami s politickým podtextem.

Muzejní ostrov

Muzejní ostrov na výběžku ostrova na Sprévě je komplex pěti muzeí s názvy Pergamonmuseum, Bodemuseum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie a Altes Museum. Všechna jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Vstup do muzeí se platí, procházka po ostrově kolem velkolepé architektury je nádherná a zcela zdarma.

Muzejní ostrov

Památník holocaustu

Památník holocaustu připomíná 6 milionů židovských obětí. Obrovská plocha v podobě 2711 betonových bloků podobných sarkofágům různé výšky volně rozestavěných na zvlněném terénu. Zde zažijete znepokojující atmosféru tvořenou slyšitelným šepotem a kroky lidí poblíž.

Piknik v parku

V Berlíně se lidé scházejí v parcích, opalují se, dělají pikniky a pijí pivo. Tiergarten je rozlehlý park v centru města s pěšinami, jezírky a romantickými zákoutími. Park Tempelhofer Freiheit je veřejný park předělaný z bývalého letiště. Gril na jedno použití vám poslouží na grilování bratwurst. Mauerpark vznikl z bývalé zóny smrti rozdělující oba Berlíny a v neděli je zde bleší trh a venkovní karaoke.

Berlín

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno