Dovolená snů: Jamajka – karibský ráj plný reggae

0
1450
zobrazení

Představíme vám hned několik lákadel, které Jamajka nabízí. Věřte ale, že je jich daleko více.

Bob Marley a úžasné reggae, to je charakteristika Jamajky. Hlas tohoto mistra žánru reggae vás na tomto karibském ostrově bude provázet doslova všude. Reprodukovaná hudba, kde zní bubny, banja a tamburíny se zde line ze všech koutů. Žije si tu vlastním životem a pravidelně se zde konají reggae festivaly. Kuře po karibsku neboli Jerk chicken je na ostrově Jamajka všudypřítomné, tedy v každé restauraci i u pouličních prodejců. Fantastické chuti propadnete hned po prvním soustu.

Tip: Co vidět v Barceloně během pár dní?

Útulné pláže a úžasné moře

V Karibiku vás nadchnou místní proslulé pláže. Jamajka nenabízí jen typické pohlednicové dlouhé pláže se zářivě bílým pískem a nad vodou se něžně sklánějícími palmami. Je zde spousta kouzelných a menších dosti členitých zátok, kde můžete v klidu relaxovat a pozorovat zdejší přírodu ve vytouženém soukromí.

Modrá laguna

Když jsme u pláží, nesmí chybět ani věhlasná Modrá laguna. Její monumentální krása a specificky modrá barva vás okouzlí. V roce 1988 se zde natáčel film Koktejl s Tomem Cruisem. Modrá laguna je díky své hloubce více než 60 metrů ideálním místem k potápění a uvidíte zde značné množství úžasných ryb. Jejich pozorování vás nadchne zejména v noci a jde o nezapomenutelný zážitek.

Pozorování exotických ptáků

Jamajka nabízí pozoruhodnou krásu ptactva, kterou ocení určitě všichni návštěvníci. Udělejte si výlet do džungle s průvodcem. Pak žádného miniaturního a úžasně barevného ptáka nikdy přehlédnete. A opravdu je se na co koukat. Na ostrově Jamajka sídlí 30 endemických druhů opeřenců, které sem lákají cestovatele z celého světa. V zimě se Jamajka stává dokonalým azylem pro více než 300 dalších druhů. Bude se vám hodit i fotoaparát s dlouhým objektivem.

Kávové plantáže a šálky kávy

Jamajka vás zláká i na zdejší působivá pohoří s mnoha nádhernými turistickými trasami. Během výšlapu se občerstvíte na některé z mnoha zdejších kávových plantáží, kde si velmi pochutnáte na zaručeně čerstvém, lahodném, kávovém moku. Místní pěstitelé se s vámi velmi rádi podělí o zajímavosti plynoucí z produkce zdejší proslulé kávy.

Adrenalinové dobrodružství zipline

Adrenalinové dobrodružství se skrývá v korunách stromů. Rychlá jízda na laně je skvělou příležitostí, jak si velmi napínavým způsobem prohlédnout zdejší krajinu. Jamajka se může pochlubit nejdelší zipline dráhou v Karibiku s rychlostí dosahující až 80 km za hod. Nabízí vám ale i pomalejší varianty. Stačí si jen vybrat, nad jakou oblastí si chcete frčet s větrem ve vlasech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno