Kam na bezpečnou last minute dovolenou?

0
1498
zobrazení
moře

Při výběru dovolené hraje v současné době čím dál větší roli bezpečnost zvolené destinace. Události na mnoha místech světa ovlivnily naše rozhodování, kam se můžeme bez obav vypravit k moři. Které destinace jsou aktuálně považovány za bezpečné pro last minute dovolenou u moře?

Velmi oblíbenými zeměmi pro bezpečnou dovolenou u moře jsou tradičně Bulharsko, Španělsko a Řecko. Sem se většinou volí letecká doprava. Pro dovolenou autem je velmi populární Chorvatsko a Itálie. U zmíněných destinací můžete zakoupit i last minute a většinou dost výrazně ušetříte. O něco složitější je to v Turecku, Egyptě nebo v Tunisku.

Bulharsko

Popularita této znovu objevené země roste už po několik let. K přednostem Bulharska patří zejména čisté moře a pláže, malebná příroda, historické památky, cenová dostupnost a bezpečnost. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Slunečné pobřeží, Primorsko a Zlaté Písky.

Španělsko

Další zemí, která vám dopřeje bezpečnou dovolenou u moře, je Španělsko. Má čisté moře i pláže a pěkné památky, které  lákají každoročně mnoho turistů. Kromě letovisek na pobřeží , Andalusie, Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Azahar, Costa Blanca, Costa de La Luz a Murcia je zájem i o dovolenou na Baleárských ostrovech Mallorca a Menorca.

Itálie

V Itálii je sice o něco  dražší strava a ubytování, je však dostupná autem a letenky nakoupíte levně. Pokud jedete hlavně k moři, můžete vyzkoušet Lido di Nesolí nebo Lignano Sabbiadoro. Itálie je oblíbená zejména pro písečné pláže. Za pěší turistikou vyrazte do Cortiny d´Ampezzo nebo Monterosso al Mare.

Chorvatsko

Země je v dobré dojezdové vzdálenosti, levné a bezpečné. Pokud chcete na pláž, zajeďte si na Bol, do Makarské nebo do Bašky. Čekají vás oblázkové pláže a čisté moře. Za krásným historickým zážitkem vyrazte do Dubrovníku.

Řecko

Řecko má pověst bezpečné destinace pro dovolenou u moře. Čekají vás pěkné a čisté pláže i moře i historické památky. Osvěží vás příjemný mořský vzduch. Nejpopulárnějšími řeckými ostrovy jsou hlavně Kréta, Korfu, Kos, Rhodos a Zakynthos.

Turecko

V nejoblíbenějších turistických oblastech na Turecké riviéře a Egejské riviéře je nyní situace klidná a bezpečná. Cestovní kanceláře sledují situaci a vybírají místa, kam vozí své klienty na dovolenou. V případě potřeby reagují výměnou destinace na poslední chvíli.

Tunisko

Krásná země s rozvinutým turistickým ruchem nabízí i bezpečné destinace. V současné době roste zájem o dovolenou hlavně na Djerbě. Doporučujeme dodržovat pravidla bezpečného cestování, dbát pokynů bezpečnostních sil, vyhýbat se místům s vysokou koncentrací lidí, ale i individuálnímu cestování a nočním přesunům.

Egypt

Od loňského roku opět prodeje zájezdů do Egypta rostou. V hotelech funguje ochranka a na veřejná místa dohlíží policie nebo vojsko. Mezi nejoblíbenější egyptská letoviska patří zejména Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno