Nosiče lyží a snowboardů: Jak si správně vybrat?

0
1382
zobrazení
stresni-nosic-lyzi-a-snowboardu
Základem pro úspěšně strávenou lyžařskou sezónu, na niž budete s úsměvem vzpomínat ještě dlouho poté, je poctivá příprava. Důležité jsou kvalitní nosiče lyží a snowboardů, jež vám maximálně usnadní cestování na svah.

Nosiče lyží na kratší i delší trasy

Ideálním místem na přepravu lyží autem je rozhodně střecha vozidla. Nosiče lyží se v tomto případě dělí na dva základní typy. Tím prvním jsou nosiče na příčníky, které se upevňují na integrované podélníky, případně pod střešní lem. Jejich velká výhoda spočívá ve velikosti, jelikož dokáží pojmout zimní vybavení pro několikačlennou rodinu. Veškerá příprava probíhá velice rychle a snadno, takže se nemusíte bát, že před každou cestou na hory budete muset sáhodlouze připevňovat lyže.
 
Další variantou jsou magnetické nosiče. Ty se připevňují přímo na střechu automobilu, což s sebou přináší riziko v podobě poškrábaného svrchního laku. Z tohoto důvodu se hodí spíše pro převoz lyží na kratší trasy, a to méně často. Systém je opět velmi spolehlivý a lehce se s ním pracuje, tudíž záleží pouze na vás, co vám bude více vyhovovat.

Bezpečné nosiče snowboardů jsou základ

Jestliže místo lyží na svahu preferujete raději prkno, jistě vás budou zajímat spíše nosiče snowboardů. Zde jsou prakticky stejné možnosti jako u lyží, avšak je třeba si uvědomit, že snowboard zabírá podstatně více místa, tudíž tomu musíte přizpůsobit velikost nosiče. Nezapomínejte také na bezpečnost a volte raději uzamykatelné modely, jinak o své vybavení můžete přijít.
 
Kvalitní nosiče lyží a snowboardů nabízí třeba společnost Filson Store. Mrkněte se do jejich internetového obchodu a vyberte si ideální nosič, s nímž prožijete skvělou zimní sezónu. Pamatujte si, že štěstí přeje připraveným, tudíž investice do pořádného nosiče je naprosto klíčová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno