Autem do Itálie – Nejčastější trasy a kudy jet

0
1514
zobrazení

Chystáte se autem do Itálie? Dopoledne se můžete koupat v Jadranském moři a odpoledne si užívat chládku Dolomit. Kudy vede cesta a která je nejlepší? Podívejte se na možnosti.

Cesta autem je v několika lidech nejlevnější a při správně zvolené trase můžete být v Itálii autem už za 8 hodin. Přes noc je ceta rychlejší.

Trasa A – přes České Budějovice do Bibione

Touhle cestou můžete být u moře už za 8 hodin. Nejlepší je pro ty, co vyjíždějí z Čech. Z Českých Budějovic se vydáte po A1 do Salzburgu a navážete A10 do rakouského Villachu. Pak se napojíte na A2 a projedete italskými Alpami. V Rakousku jsou zpoplatněny všechny dálnice a potřebujete rakouskou dálniční známku. Připlatit si můžete za průjezd alpských tunelů a mostů. Od 10 do 17 hod je snížena maximální rychlost na dálnicích na 100 km/h, aby provoz na dálnicích nerušil spící obyvatele i zdejší zvěř.

Trasa B – přes České Budějovice do Trenta

Tato trasa se vyplatí všem, co milují horské průsmyky a vrcholy. Můžete využít expresní dálnice v Německu. Z Českých Budějovic do Mnichova na Innsbruck a do Itálie. Pokud vyjíždíte z Prahy, tak se vyplatí trasa přes Plzeň a Regensburg, ze kterého se v Mnichově napojíte. Cesta z Innsbrucku do Trenta je snadná a po A22 se dostanete do cíle.

Trasa C – přes Vídeň do Bibione

Pokud vyjíždíte z Moravy či Slezska, zvolte tuto cestu. Na severní pobřeží Itálie jeďte trasou Brno-Vídeň-Graz-Bibione. Počítejte s častými opravami zdejších silnic, zejména mezi Ostravou a Brnem. Vídeň projedete tunelem, nebo zvolíte trasu kolem Vídně a na dálnici se napojíte pár kilometrů za Vídní. Možné je využít hraniční přechod Hatě a na trasu se napojit ve Stockerau.

Trasa D – přes Brno do Trenta

Do italských Dolomit pojedete z Moravy více než 900 km, ale po dobré cestě. Pojedete přes hraniční přechod Hatě a vyhnete se Vídni. Dáte se na Salzburg a projedete Rakousko. Pak na krátko opustíte Rakousko a využijete německou dálnici přes Rosenheim. Zde ale probíhají nekompromisní kontroly technického stavu a emisí německými policisty. Ze Salzburgu se vydejte na Zell am See a Innsbruck.

Dálniční poplatky v Itálii

Většina dálnic je v Itálii zpoplatněna mýtem s výběrem poplatků v mýtných bránách. Existuje otevřený a uzavřený mýtný systém. Mýtné se platí na mýtných bránách označených jako Alt Stazione a pohybuje se od 5,5 do 9 Euro za 100 km dálnice. Zařídit si můžete předplacenou kartu Vivacard i automatické mýtné Telepass. Cesta na pobřeží vás vyjde až na 19 euro. Doporučujeme využívání kvalitních silnic první třídy. Ty většinou kopírují trasu dálnic a ušetříte za dálniční známku v Itálii i extra placené úseky. Natankujte v Rakousku a v Itálii tankujte jen mimo dálnice. Cena za litr paliva se pohybuje od 1,6 do 2 eur. Pokud míříte na západ Itálie, využijte bezcelní zónu v Livignu, kde zaplatíte za litr paliva i o více než 0,5 eura méně. Navštivte Benátky nebo Veronu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno