Řecký ostrov Thassos

0
1515
zobrazení

Mimořádně zelený řecký ostrov Thassos leží v Egejském moři. Jeho obvod má asi 100 km a objedete jej za dvě hodiny. Rozložit si to ale můžete na několik dní, protože každá z více než 30. nádherných pláží vás oslní.

Klidná dovolená

Řecký ostrov Thassos je přezdíván Perla Egejského moře nebo Zelený smaragd Řecka. Jde o nádherné a klidné místo k odpočinku a relaxaci. Řecký ostrov Thassos je vhodný pro milovníky tradice, přírody a klidu. Ostrov Thassos si prostě zamilujete.

Tip: S dětmi k moři? Co vše sebou?

Řecký ostrov Thassos

Výhodou ostrova Thassos je jeho malá plocha, protož to zde máte všude blízko. Je to kousek na pláže, do horských vesniček, kde je nejvyšší vrchol Ipsarion ve výšce 1204 m n. m., ke zdejším klášterům a historickým nalezištím. Ostrov je široký 19 km a od severu k jihu měří 24 km. Kvůli malé rozloze a hornatému povrchu se sem nevešlo letiště. Letadla přistávají na řeckou pevninu na letiště Kavala a 10 km cesty do přístavu Keramoti sem jedete trajektem asi 40 minut.

Poloostrov Aliki

Do moře vbíhá malý, piniemi porostlý poloostrov Aliki se zajímavou archeologickou zónou. Lesem vede úzká stezka až k pozůstatkům dvou svatyní ze 7. stol. př. n. l., které jsou zasvěceny patronům námořníků Kastorovi a Polluxovi. Kousek odtud na malé vyvýšenině jsou pozůstatky dvou křesťanských bazilik z 5. století n. l. Přímo u moře je opuštěný mramorový lom ze 6. st. př. n. l.

Horská vesnička Panagia

Horská vesnička Panagia je propletena úzkými uličkami a domy z 19. století s dřevěnými balkony. Uvnitř místního kostela objevíte jsou zajímavé sbírky ikon a vlajka, pod kterou vedl své tažení Richard Lví srdce. Velkým symbolem místa je velká studna uprostřed vesnice s 5. prameny, ke kterým dojdete za 5 minut úzkou cestou od studny. Místní specialitou je med s fíky a ořechy. Jedinečné  romantické prostředí, impozantní krajina, čisté pláže, průzračné moře a historické památky.

Zdejší pláže

Paradise Brach láká své návštěvníky zejména na začátku a na konci letní sezony, protože se zde vyskytují vysoké vlny. V červenci a srpnu bývá na Rajské pláži hladina klidná. Jde také o jedinou nudapláž na ostrově. Golden Brach je nejdelší pláž na ostrově a najdete ji mezi vesnicemi Skala Potamis a Skala Panagias. Zlatá pláž patří k ozdobám ostrova a je zde i bohaté sportovní vyžití. Má pozvolný vstup do vody a rodinná dovolená strávená na tomto místě se vám bude určitě líbit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno