Co musíte vidět v Římě během 3 dnů?

0
3393
zobrazení
Koloseum

Řím je jedno z nejstarších měst v Evropě a je znám i jako Věčné město. Najdeme v něm nespočet památek a navštívit se nedají všechny, za tři dny lze však obejít ty nejznámější a to bez jakéhokoliv shonu a spěchu.

1. den – Koloseum, Forum Romanum a Kapitol

Koloseum je památka, bez které by Řím ani nebyl Římem. Koloseum vás ohromí v celé své kráse a mohutnosti. Je to největší římský amfiteátr (hlediště pro 50 tisíc diváků) a zároveň jediný, ve kterém se odehrávaly krvavé hry, gladiátorské zápasy ve jménu císaře i hony na zvířata. Hned vedle Kolosea stojí Konstantinův oblouk. Další zastávkou by mělo být bezpochyby Forum Romanum, které bývalo kdysi pulsujícím obchodním centrem. Dnes jsou to půvabné ruiny, můžete se projít kolem Aemiliovy baziliky, Ceasarovy kurie i Zlatého milníku. První den zakončete výšlapem schodů na vrch Kapitol neboli Campidoglio, kde uprostřed náměstí najdete krásnou sochu Marca Aurelia.

Koloseum
Konstantinův oblouk
Forum Romanum 2
Forum Romanum
Kapitol

2. den – Piazza di Spagna až na Piazza Venezia

španělské schody

Druhý den zahajte svou výpravu na Piazza di Spagna, a vystoupejte po španělských schodech až na vrchol. Španělské schody se staly místem, kde posedávají jak místní a turisté, tak i umělci a bohémové. Procházkou přes křivolaté uličky dorazíte až k mistrovskému dílu Nicola Salviho. Umělec se nebál nahradit fasádu budovy mýtickými tvory a do půlky náměstí vylít vodu, čímž vznikla nádherná Fontána di Trevi. Asi po půl kilometru od Fontány di Trevi narazíte na Pantheon – chrám všech bohů. Pantheon je nejzachovalejší antická stavba ve městě a jediným přívodem vzduchu a světla do chrámu je, kromě dveří, devítimetrový stropní otvor. Podlouhlé náměstí Piazza Navona je známá díky třem kašnám, z nich zejména Berniniho Fontána čtyř řek, symbolizující veletoky Dunaj, Nil, Gangu a Río de la Plata, upoutává největší pozornost. Druhý den zakončete návštěvou Piazza Venezia, na které se nacházínepřehlédnutelná budova Vittoriano.

Fontána di Trevi
Pantheon
Vittoriano

3. den – Vatikán a Andělský hrad

Poslední den se vydejte do územně nejmenšího státu na světě, tedy do Vatikánu. Bazilika sv. Petra, ale i Náměstí svatého Petra vás jistě ohromí. Vatikán soustřeďuje snad největší uměleckou sbírku na světě. Najdete zde 8 muzeí, 5 galerií, Apoštolskou knihovnu, Raffaelovy síně a dech beroucí Sixtinskou kapli. Z Vatikánu dojdete k nábřeží Tiberu, kde se nachází impozantní stavba – Andělský hrad. Andělský hrad sloužil jako mauzoleum, pevnost i vězení. V případě ohrožení se papežové ukryli právě sem, pro přesun použili chodbu spojující Andělský hrad s vatikánským palácem.

Pokud navíc patříte mezi fanoušky fotbalu, jistě si zkusíte návštěvu Říma naplánovat tak, abyste stihli nějaké fotbalové utkání slavných místních celků. Fotbal italské nejvyšší soutěže je totiž velmi pohledný a derby mezi Lazio Řím a AS Řím by byl skvělou třešničkou na dortu vašeho římského výletu.

Náměstí sv. Petra
Vatikán
Andělský hrad

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno