4 nejkrásnější pláže v Evropě, kde není zatím masa turistů

0
2179
zobrazení

Hledáte na dovolené hlavně klid a odpočinek? Pokud nemáte rádi davy turistů, podívejte se na typy na klidné pláže s průzračnou vodou.

Sardinie – ostrov La Magdalena

Letecky či trajektem za 20 minut z přístavu Palau dorazíte do souostroví La Magdalena, prohlášeného za Národní park. Tvoří jej 7 větších ostrovů a spousta menších ostrůvků s nejkrásnějšími, klidnými plážemi Itálie. V hlavním městě se domluvíte i anglicky. Na hlavním ostrově lze obdivovat písečné duny a široké pláže s bílým pískem. Most vede na ostrov Caprera, kde žil ve vyhnanství slavný Garibaldi. Je zde Námořní archeologické muzeum. Pláž Cala Coticcioje s bílým pískem a průzračnou vodou lemují růžové kameny. Je přístupná lodí nebo delší túrou po nezpevněné cestě.

Řecko – ostrov Milos

Ostrov Milos je sopečného původu. Jsou zde modrobílé domky podél pobřežních srázů a 70 čistých pláží s tyrkysovou vodou, která kontrastuje s oranžovými, růžovými a sněhobílými útesy. Pláže Sarakiniko a Kleftiko vám nabídnou bílé skalní útvary a jeskyně vyhloubené mořským příbojem. Nadchne vás hlavní město Plaka svým labyrintem úzkých, klikatých uliček, lemovaných tavernami a obchůdky a hradem Kastro. Z ostrova Santorini sem můžete přijet trajektem za 2 hodiny. Jezdí sem i trajekty z jiných Kykladských ostrovů. Z Atén lze letět se společností Olympic Airlines i přímo na Milos.

Portugalsko – letovisko Salema

Mezi Lagosem a Cape Sagres, na jihu Portugalska, leží letovisko Salema. Kilometrová písečná pláž je jemnější a bělejší než pláže na západním pobřeží a voda je křišťálově čistá, vhodná i na potápění. Ve vápencových skalách lze objevit fosilie staré 150 milionů let a můžete obdivovat desetitisícová hejna ptáků. V malém městečku ochutnáte čerstvé ryby a mořské plody. Na zahrádkách hospůdek se scházejí rybáři a místí lidé. Z letiště Faro je to do Salemy 100 km a po dálnici to trvá hodinu pravidelnou autobusovou linkou.

Turecko – Cirali

Na jihozápadě Turecka, hodinu od letoviska Antalya, leží mezi skalnatými kopci městečko Cirali s oblázkovou a písečnou pláží. Oblast je vyhlášena Národním parkem kvůli hnízdištím želv. Kolem pláže je pár plážových barů a restaurací, půjčovna kol, lehátek, vybavení na šnorchlování a mořských kajaků. Za půl hodiny jste procházkou po pláži a pak do kopce v Olimposu, kde uvidíte přírodní unikát známý jako plameny Chiméry v podobě hořícího přírodního vývěru zemního plynu. Nejkrásnější je večer, kdy jsou vidět plameny. Do Antalye lze letět a do Cirali je to 80 km místní autobusovou linkou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno