Lázně jsou místem, kde si odpočinete psychicky i fyzicky

0
51
zobrazení
Lázně - odpočinek

Plánujete prodloužený víkend v lázních? Potom děláte dobře, protože v současném uspěchaném světě je odpočinek velice důležitý. Dopřejete si psychickou očistu, nastartujete zdravý životní styl, jednoduše omládnete a načerpáte novou energii. V následujících řádcích vám prozradíme, jaká lázeňská města rozhodně stojí za návštěvu.

Záleží na tom, co od pobytu vlastně očekáváte? Chcete strávit podzim v lázních a dopřávat si procedury, nebo plánujete i výlety po okolí a vycházky po městě?

Františkovy Lázně

Velice významné postavení v českém lázeňství jednoznačně mají Františkovy Lázně, neboť tamní prameny jsou známé už od středověku. Samotné město je charakteristické jednotnou klasicistní architekturou, která vás vtáhne do starých dob a dýchne na vás někdejší atmosféru. Přenesete se zkrátka do jiného světa, kde čas plyne pomalu.

V malebném městě narazíte na spoustu empírových a klasicistních budov, které jsou obklopené upravenými parky. Pokud vyrazíte na wellness pobyt, rozhodně si přijdete na své, protože se zde provádí koupele, masáže a podobné odpočinkové procedury. Lázně jako takové jsou mimo jiné zaměřené na gynekologické problémy (včetně neplodnosti).

Mariánské Lázně

Dalším úžasným městem jsou Mariánské Lázně, které se chlubí nejen nádhernou architekturou, ale i bohatou nabídkou léčebných procedur. Dostaly se dokonce na seznam Světového dědictví UNESCO, ostatně není se čemu divit, protože město má neustále upravené parky, krásnou okolní přírodu a jedinečnou architekturu. Mariánské Lázně představují společenské a kulturní centrum, které tepe životem.

Pokud tedy plánujete navštívit lázně, rozhodně na svůj seznam připište i výše zmíněná města. Sice jsou velká, s čímž jde ruku v ruce i větší množství turistů, ale návštěva stojí za to.

Zdroj obrázků: spa.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno