Cestovní pojištění přispívá k poklidné dovolené

0
1442
zobrazení
cestovní pojištění

Miliony českých občanů i letos během letních měsíců vyrazí na zahraniční dovolenou. Pokud se na ni chystáte také, pak rozhodně nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění, není-li už přímo součástí ceny zájezdu. Existuje proto několik pádných důvodů.

V první řadě se díky cestovnímu pojištění nemusíte obávat případných nákladů, které jsou spojené s léčbou a ošetřením, pakliže u vás během dovolené nastanou zdravotní komplikace. Nemusí se jednat jen o drobné nemoci, ale také třeba i vážnější úrazy. Bez řádného pojištění vás i zlomená noha může v cizině přijít na dost velkou sumu. Zvláště tehdy, je-li nutné se dopravit zpět do Česka speciálním vozem či letecky. V takovémto případě stojí převozy klidně i miliony korun.

Za pojištění na cesty si raději pár korun připlaťte

Základní cestovní pojištění vám pokrývá léčebné výlohy. Vždy je důležité, aby jeho součástí byly také asistenční služby zdarma. Je však lepší si raději pár desítek korun za cestovní pojištění připlatit. Pak se totiž nejenom zvedá suma, jež pokrývá zmíněné léčebné výlohy, ale v rámci pojistky máte hrazené i úrazové pojištění, nechybí v něm krytí výloh při odpovědnosti za škodu. U kvalitního produktu od tuzemských pojišťoven zároveň získáte i peníze v okamžiku, kdy dojde ke ztrátě vašich zavazadel při přepravě.

Nespoléhejte na to, že vaše předchozí dovolené proběhly bez problémů

V drtivé většině se turistům v cizině nic zlého nestane. Pak možná tito lidé mají pocit, že platba cestovního pojištění je vlastně zbytečností a peníze je lépe neutrácet. Jenže takovéto myšlení je zcestné. Nikdy nevíte, co se vám za pár dnů na dovolené stane. A zaplatit v přepočtu pár desítek korun denně vás rozhodně finančně nezruinuje. To vám naopak hrozí v momentě, kdy cestovní pojištění mít nebudete a zrovna se zraníte, ztratíte zavazadla apod. V dnešní době lze pojištění na cesty sjednat online, takže vám to nezabere takřka žádný čas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno