Plánujete cestu do Ruska? Nezapomeňte na vízum

0
1461
zobrazení

Jako občané Evropské unie už jste nejspíše zvyklí cestovat po mnoha státech jen s pasem či občanským průkazem, aniž byste se museli starat o nějaké další náležitosti. To však neplatí, pokud se rozhodnete navštívit jiné země. Poměrně složitá je situace ohledně Ruska. Před jeho návštěvou musíte mít vyřízené vízum. Jak na to?

Sjednejte si vízum v dostatečném předstihu

V první řadě je nutné si uvědomit, že si na ruské vízum nějaký ten den počkáte, není to otázkou minut či hodin. Zpravidla Rusové žádosti vyřizují za 5 – 10 dní, ale raději je vhodné počítat s ještě delším časovým úsekem. Vyřízení této záležitosti proto rozhodně nenechávejte na poslední chvíli.

Bez dokladů se do Ruska nepodíváte

Situace pro vás není tak složitá, pokud například letíte s cestovní kanceláří. Ta za vás vyřídí celou řadu administrativních kroků. Pakliže si ale ruské vízum chcete zařídit zcela sami, je nutné vědět, jak na to. Především samozřejmě musíte mít platný cestovní pas. Ten ale vždy musí mít platnost ještě minimálně 6 měsíců poté, co skončí platnost víza, respektive váš pobyt v zemi. K tomu je nutné k žádosti připojit i několik dalších dokumentů, a to včetně smlouvy o pojištění či zvacího dopisu apod.

Zásadním krokem je rovněž vyplnění vízového formuláře. Koncové vyřízení víza se provádí přímo na ambasádě v Praze, přičemž si schůzku lze sjednat online přes internet.

Počítejte s určitými náklady

Ne vždy má člověk chuť a čas na to, aby si všechny potřebné náležitosti ohledně víza prováděl sám. Je-li to v určitých konkrétních krocích možné, dá se obrátit na specializované firmy, jež vám ruské vízum za poplatek pomohou získat bez zbytečného stresu a shonu. I tehdy, pokud se do vyřizování víza pustíte zcela sami, počítejte s tím, že vás bude stát peníze. Základní poplatek za turistické vízum se pohybuje nad hranicí 1.000 Kč, ve zrychleném procesu pak obvykle zaplatíte i více než dvojnásobek této částky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno