Co si sbalit do příruční tašky, aby vás nezaskočilo žádné počasí?

0
82
zobrazení
Příruční zavazadlo

Některé destinace jsou známé svým proměnlivým počasím. Zejména pak třeba ty v monzunových oblastech. A jinde zase zažijete snad všechna roční období podle toho, do jaké nadmořské výšky se vydáte. Na rozmary počasí proto myslete už při balení, aby vás nic nezaskočilo.

Cestovat můžete i nalehko

Nikomu se nechce tahat velký kufr a pak s ním ještě na letišti čekat na odbavení. A to ani nemluvíme o tom, že se vám kufr z podpalubí může ztratit nebo třeba docestovat někam úplně jinam. Nejbezpečnější je proto cestovat nalehko – jen s příruční batožinou. Nebojte, určitě se dokážete sbalit i do menšího kufru. Jak?

  1. Udělejte si průzkum cílové destinace. Když budete vědět, jaké asi můžete očekávat počasí, pomůže vám to při balení.
  2. Mějte alespoň základní itinerář. Nemusíte si psát podrobný plán cesty, ale není na škodu vědět, která místa v destinaci navštívíte. Zejména pokud plánujete horskou turistiku, počítejte s tím, že na hřebenech bude zima, nebo vás dokonce může zastihnout déšť či sníh.
  3. Vše, co si chcete sbalit, si rozložte, ať to máte na očích. Když uvidíte, co všechno byste si s sebou na dovolenou rádi vzali, pravděpodobně dojdete k závěru, že ne všechno budete opravdu potřebovat.
  4. Promyslete si outfity a zkuste si je. Velmi praktické je mít jen pár kousků, které můžete kombinovat mezi sebou a vytvořit z nich hned několik různých outfitů. Všechny své vymyšlené variace si pak vyzkoušejte, abyste viděli, zda se vám outfit líbí nejen v hlavě, ale i na sobě.

Uvidíte, že sbalit se do malého kufru je vlastně velmi jednoduché. Vždyť spoustu věcí, které si člověk bere v obřím kufru na dovolenou, nakonec často ani nevytáhne. A pamatujte, že pokud nejedete mimo civilizaci, pánská tílka, tričko nebo i obyčejné šaty či kalhoty si v případě potřeby zvládnete koupit i v cílové destinaci.

Něco do každého počasí

Pokud cestujete do země, kde se chystáte i na horské túry, nebo očekáváte-li proměnlivé počasí, nemělo by vám v kufru chybět i nějaké teplé oblečení. Mikina, huňatý svetr či bunda. Jestliže si s sebou balíte i pohorky a nechcete si je obout do letadla, využijte je jinak a dovnitř uložte třeba ponožky či spodní prádlo. Pro všechny případy si na hromádku přidejte i pršiplášť. Je praktičtější než klasický deštník a často nezabere ani tolik místa.

Máte namířeno do chladné destinace? Pak nezapomeňte na termoprádlo. Skvěle poslouží třeba to z merino vlny, které je tenké, ale výborně zahřeje, a navíc odvádí pot z těla. Kromě triček oceníte i termolegíny a termoponožky.

Tip: Abyste ušetřili místo v kufru, oblečte si těžké a velké kousky oblečení (mikinu, teplou bundu, pohorky) na sebe do letadla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno