Kam se vydat v Jeseníkách? Tipy na TOP místa

0
1643
zobrazení

Oblast Jeseníků a jejich podhůří je opravdu krásná. Přesvědčila se o tom velká spousta milovníků hor i rekreačních turistů. Podívejte se na krásná místa Jeseníků.

Lesní bar

Na každé cestě je čas na jídlo. Lesní bar je samoobslužný bar v obci Lipová – lázně, v části Horní Lipová v nadmořské výšce 760 m. n. m. Dojdete sem po turistické cestě z Horní Lipové směrem k vrcholu Smrk a po 2 km narazíte na Lesní bar. Slouží pro zpříjemnění cesty všem cyklistům a turistům. Naleznete zde spoustu hezkých odpočívadel a přístřešků. Základní Lesní bar je také vybaven ohništěm a dokonce i speciálními žlaby, kde se lze osvěžit pramenitou vodou a nápoji, které jsou zde k dispozici. Připravit si můžete kávu i čaj a k občerstvení jsou dispozici drobné pochutiny, jako regionální Staroměstské trubičky z obce Branná. Zajděte si na výlet i k Hornímu baru, vzdálenému 800 m pro pěší a 4,5 km pro cyklisty od Lesního baru. Zde naleznete speciální horskou sprchu i krásné výhledy z panoramat, kde uvidíte Ramzovou, Obří skály, Šerák i Keprník.

Tip: Kam na dovolenou v ČR?

Nádherná místa Jeseníků

Jeseníky a jejich podhůří jsou plné mystiky. Petrovy kameny jsou místem, kde se slétaly čarodějnice. Skalní útvar zvaný Venušiny mísy vychází z pověry, že jsou dílem lidských rukou. Pověsti hovoří o konání krvavých orgií pohanských Germánů na počest bohyně Venus. Tajemné mechové jezírko na Revízu ukrývá dle pověsti potopenou celou osadu. Oblast Jeseníků je rozložena na ploše 3 600 km². Dominantou je Hrubý Jeseník, dále Nízký Jeseník, Rychlebské hory, skupina Králického Sněžníku, nebo krásné území Zlatohorské a Hanušovické vrchoviny.

CHKO, národní přírodní rezervace a rozvodí tří moří

Jesenická příroda je jedinečná, a proto byla v roce 1969 na ploše 740 km² vyhlášena chráněná krajinná oblast. Na území Jeseníků vznikly i národní přírodní rezervace, jako je Praděd, Šerák-Keprník, Rejvíz a rašeliniště Skřítek. V oblasti Králického Sněžníku na jižním svahu hory Klepý se také nachází uzel rozvodí tří moří. Moře Severního, Baltského a Černého. Rozvodí mezi Baltským a Černým mořem pak probíhá hlavním hřebenem Hrubého Jeseníku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno