5 romantických míst, které musíte se svou polovičkou navštívit

0
1566
zobrazení

Pokud máte bohatou fantazii a romantické představy, vezměte svou milovanou polovičku na romantická místa, na která nikdy nezapomenete s úžasnou atmosférou.

Zámecký park Lednice

Lednicko-valtický areál se zámkem Lednice je nejrozsáhlejší člověkem vymodelované území v Evropě. Je čestným členem seznamu UNESCO. Kromě romantických komnat na zámku můžete navštívit unikátní botanickou zahradu a zámecký park s rozlohou 170 hektarů. Najdete v něm stavby jako je Minaret a Janohrad. V areálu lze navštívit akvárium Malawi, přehlídku dravců, svézt se kočárem i lodí.

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně navštíví 200 000 osob ročně. Není divu, jsou prostě nádherné. Vezměte si teplejší oblečení a rezervujte si termín dopředu. Nejznámější české jeskyně jsou součástí krasové oblasti Moravský kras a nachází se zde známá propast Macocha. Prohlídka jeskyní s projížďkou po řece Punkvě, pohledem do hluboké Macochy i a nespočet krápníků je nezapomenutelným zážitkem.

Vodní zámek Červená Lhota

Vodní zámek Červená Lhota nedávno prošel rekonstrukcí interiéru, která jej vrátila do doby svých posledních majitelů. O vodním zámku, postaveném ve 14. století, se mluví jako o nejromantičtějším v celé České republice. Během 100 let vystřídal několik majitelů i stavebních podob. Součástí zámku je anglický park, kaple a hned několik pramic, nabízejících možnost romantické projížďky ve dvou.

Vyhlídka Máj

Nedaleko obce Teletín nad bývalými Svatojánskými proudy zažijete ten nejkrásnější pohled na řeku Vltavu. Nejkrásnější je zde západ slunce. Na zdejší vyhlídce nezůstane jedno oko suché dojetím nad nebývalou krásou. Řeka Vltava protéká hlubokým skalním kaňonem a její jednotlivé záhyby vytváří okouzlující přírodní unikát, který rozhodně stojí za to vidět.

Mumlavský ledopád

Mumlavský vodopád leží nedaleko Harrachova, v Mumlavském dole, kde vytváří dravá řeka Mumlava naprosto nezapomenutelnou přírodní scenerii. Mumlavské vodopády, tvořené stupňovitými žulovými bloky, kam voda padá z výšky 10 m, vám doslova vezmou dech. V zimě se jeden z nejkrásnějších vodopádů České republiky pohádkově promění na ledopád tvořící naprosto úžasné scenerie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno