Dovolená na Pálavě, kam vyrazit?

0
2151
zobrazení

Malebná Pálava je turisticky velmi atraktivní lokalita. Pokud letos přemýšlíte o dovolené strávené v České republice, zavítejte právě na Pálavu. Užijte si tuto nejkrásnější část Jižní Moravy, kde s například natáčel i film Bobule a zažijte zde opravdu neskutečný pocit pohody a relaxace. Dovolená na Pálavě vás opravdu nadchne svou atmosférou, neboť patří k nejatraktivnějším místům a je ideálním místem pro aktivní i odpočinkovou dovolenou. Vyrazit můžete s dětmi i bez nich, na kole po viničních stezkách nebo si ji projít pěšky.

Nejkrásnější je Oblast v okolí Děvína

Pálava hravě strčí do kapsy naše národní parky a vůbec nejoblíbenější je asi oblast kolem Děvína. Oplývá neskutečně krásnou přírodou, kde se kombinují bělostná vápencová skaliska, dubové lesy a stepní louky bohatě kvetoucí kytkami. Z Děvína je krásný výhled na celé okolí Pálavy a vyjde-li vám krásné počasí, dohlédnete odsud až na Slovensko. Na Pálavě je ale i spoustu jiných krásných míst. Děvičky jsou nekrásnější za svítání a kouzelná příroda v okolí malebného Pavlova vám dokáže doslova vzít dech.

Krásná obec Pavlov

Přímo v obci Pavlov, kde jsou i krásné apartmány přímo nad rozlehlou vodní nádrží Nové Mlýny, najdou všichni příznivci cyklistiky několik cyklostras a moc hezkou zříceninu hradu Dívčí hrad, ke které se dá velmi snadno přímo dojít a užít si zde úžasný výhled na vodní nádrž Nové Mlýny. Zavítejte i do kouzelných a tradičních místních vinných sklípků. Ochutnejte skvělé lahodné víno zrající na zdejších svazích vinic. Navštivte i Sirotčí hrádek, který najdete nad vsí Klentnice, udělejte si výlet do Valtic nebo navštivte zámek Lednice.

Velké Pavlovice, kraj vína a meruněk

Zastavte se v kraji vína a meruněk a vydejte se po stopách naučné stezky s tímto poetickým názvem, která se skvostně vine kolem Velkých Pavlovic. Cestou budete mít možnost vylézt na 3 rozhledny, budete míjet nekonečné lány vinic a projdete si centrum malebného městečka Velké Pavlovice. Jde o nejteplejší místo u nás. Už po páté ráno si zde užíváte první sluneční paprsky. Vyrazíte-li si na túru ještě před rozbřeskem, otevřou se před vámi romantické pohledy do kraje a můžete si vychutnat úchvatný východ slunce. Penzion a vinný sklep U Mlýnků – Ubytování, víno a relax v srdci jižní Moravy!

Zastavte se v Dolních Dunajovicích

Krásné místo jsou i Dolní Dunajovice. Pokud hledáte ubytování s vinným sklípkem na Pálavě, vyzkoušet můžete i penzion v samotném srdci jižní Moravy v Dolních Dunajovicích, kde budete na výborné výchozí pozici pro mnohé výlety do Mikulova, Pavlova, Dolních i Horních Věstonic a mnohých oblíbených destinací. Komfortní ubytování vybavené stylovým nábytkem, s širokou nabídku tradičních moravských pokrmů s nezaměnitelnou degustací moravských vín a posezením v místním vinném sklípku.

CHKO Pálava

Pro objevování tajů tuzemské krásy se stává CHKO Pálava stále častějším cílem posledních let. Podlehnout okouzlení čistou a rozmanitou přírodou v CHKO Pálava, která je mimo neobyčejných přírodních krás plná i bohaté kultury a majestátních pamětihodností, je opravdu snadné. Pálava je rájem pro všechny milovníky historie, přírody, rybářství, cyklistiky, vína i turistiky. A mnoho vinařů, jejichž víno zde můžete ochutnat, doslova na každém kroku vám rádo nechá ochutnat svůj s láskou vytvořený lahodný mok.

Horní a Dolní Věstonice

Dolních a Horních Věstonicích se pokocháte spoustou vykopávek a archeologických nálezů. Počasí se vám zde s velkou určitostí vydaří, protože tato oblast patří k těm nejstabilnějším a nejteplejším, což ještě více podtrhne krásy tohoto kraje. Můžete si zde pronajmout třeba i chalupu a rovinatý kraj je ideální pro rodinnou dovolenou s malými dětmi. Najdete i místa s velkou zatravněnou zahradou, kde mohou děti dovádět na houpačce či trampolíně a užívat si koupání v bazénu.

Zastavte se v Lednici

Určitě se zastavte v Lednici na zámku a zajděte do zámeckého parku. Nejvíce vás asi zaujme úžasný palmový skleník plný krásných květin, vytvořený podle vzoru londýnské zimní zahrady. Nádherný je i samotný zámek a prohlídka stojí za to. Můžete si užít i projížďku s koňmi, která vás zaveze až k místnímu Minaretu. V Lednici je spousta výborných restaurací a najdete i penziony a hotýlky na ubytování. Oblast Pálavy toho nabízí tolik, že se to všechno za týden nedá stihnout. Spousta zajímavých možností na výlety vás přiměje tuto lokalitu navštívit opět znovu. Budete chtít poznat další krásy tohoto čarovného kraje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno