5 tipů, co navštívit v New Yorku

0
1776
zobrazení

Pokud jste se konečně rozhodli zajet si do New Yorku, rozhodně stojí za to jej vidět. Nepatří sice k těm nejlevnějším, ale můžete navštívit různá muzea a místa v některých dnech zcela zdarma. Snížíte tak celkové náklady na cestu. Málokterá světová metropole připomíná starověký multikulturní Babylon. Město, ve kterém se střetávají lidé z nejrůznějších koutů světa i společenských vrstev má mnoho podob. New York je město neomezených možností a je ztělesněním amerického snu.

1. Muzeum Guggenheim

Muzeum Guggenheim New York je to nejlepší místo pro milovníky umění. Nechte se okouzlit moderními a současnými uměleckými díly mistrů jako je Picasso, Monet a Renoir. Vstup zdarma je každou sobotu od 17:45 do 19:45 a muzeum najdete na 1071 Fifth Avenue, New York City 10128. Pro milovníky knih je ve městě skvostná budova, kterou je Veřejná knihovna New York. Fantastické místo pro vášnivé čtenáře s více než 20. miliony knih. Jde o jednu z prvních největších veřejných knihoven na světě. Vstup je denně zdarma od 10 do 18 hodin. Nachází se na 5th Ave at 42nd St, New York, NY 10018. Nádherné budovy, které vás ohromí svou majestátností.

zájezdy USA_New York City
TIP pro vás

Zájezdy do USA

2. Institut módní technologie

Zajímavou budovou je i Fashion Institute of Technology, která bude zajímat všechny milovníky módy, kteří rádi nakupují. Návštěva nejmódnějšího muzea v New Yorku určitě stojí za to. Ve stálé expozici je více než 50 000 oděvů a úžasných doplňků od 18. století až po současné modely. K vidění jsou skvosty od Balenciaga, značky Chanel či Dior. Vstupné je zdarma úterý až pátek od 12 až 20 hodin, sobota 10 až 17 hodin, v neděli a v pondělí je zavřeno. Budovu najdete na Seventh Avenue at 27 Street, New York City 10001-599.

3. Sony Wonder Technology lab

V dnešní době světem hýbou počítače a internet. Kreativní technologie a videohry velmi propracovaným interaktivním způsobem si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Všechny fanoušky elektroniky a techniky zaujmou i pořádané kreativní workshopy. Zde zapomenete na čas a upadnete do světa her a počítačových technologií. Dokonale se vyřádíte a bude vás to rozhodně bavit. Asi se vám nebude vůbec chtít z tohoto místa odejít. Vstupné zdarma je každý den mimo neděli a pondělí, tedy úterý až sobota od 9:30 do 17:30 hodin. Sony Wonder Technology lab najdete na 550 Madison Ave, New York, NY 10022.

4. Federální rezervní banka

Fascinující budovou je i Federální rezervní banka. Jde o jednu z 12. federálních rezervních bank, která hraje klíčovou roli v měnové politice. Prohlídky jsou možné od pondělí do pátku, ale je zde nutné dopředu udělat registraci v otevírací době určené pro veřejnost od pondělí až do pátku od 13 do 14 hodin. Naleznete ji na adrese 33 Liberty Street, New York, NY 10045 a rozhodně stojí za to ji vidět i zevnitř s komentovanou prohlídkou a patřičným výkladem.  

5. Botanická zahrada či prohlídka pivovaru v Brooklynu

O Brooklynu jste určitě slyšeli. Nádherná Botanická zahrada o rozloze 21 ha se nachází ve čtvrti Brooklyn nedaleko Park Slope. Vstup zdarma je zde každé úterý po celý den a v sobotu od 10 do 12 hodin. Od prosince až do února je vstup zdarma každý den. Vchody jsou z ulic 150 Eastern Parkway, 455 Flatbush Avenue, 990 Washington Avenue. Když už budete v této části, za podívání stojí i Park u Brooklynského mostu, tedy Brooklyn Bridge Park. Zde je Brooklynský most, kde uvidíte nejkrásnější výhledy na Dolní Manhattan a ochutnáte nejlepší zmrzlinu v New Yorku. Vchody jsou z ulic 334 Furman Street, Brooklyn, NY 11201 a 1 Water Street. Pivní gurmáni zase mohou ochutnat pivo v místním pivovaru na 79 North 11th Street in Williamsburg, Brooklyn, 11249, při prohlídkách zdarma každou sobotu od 13 do 20 hodin. Brooklyn je velmi zajímavá část New Yorku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno