Italské město Verona – Romantické město na severu Itálie

0
1557
zobrazení

Na východě benátské oblasti leží Verona, město s mnoha historickými památkami. Verona nemá moře, přesto hlavním městem provincie. Je zde nádherná výzdobu na fasádách domů, která ukazuje velikost mistrů italské architektury v celé své kráse. Navštivte město milenců.

Verona nabízí mnoho nádherných míst. Zapsala se mezi jedinečné poklady světového dědictví UNESCO. Určitě stojí za to navštívit třeba hrad Castelvecchio nebo krásné náměstí Piazza dei Signori obklopené úchvatnými paláci, na které se přímo z centra náměstí upřeným pohledem dívá Dantova socha. Nechte se opojit kouzlem magického města a užijte si jej plnými doušky.

Casa di Giulietta – balkon Romeovy Julie

I když zde žádná Julie Kapuletová nikdy skutečně nežila, mnoho zamilovaných jí zde píše i vzkazy, což zdejší radní už zatrhli. Vzhled domu Casa di Giulietta je ale skvostný. Na balkoně si můžete říct i své osudné ano a mít zde svatbu. Je zde i Julie odlitá z bronzu tak, jak ji popisuje Shakespeare v románu.

Veronský amfiteátr

Kousek odtud stojí třetí největší amfiteátr světa. Po římském Koloseu a aréně v Capui nedaleko Neapole je skvěle zachovalý amfiteátr a dodnes se zde koná spousta hudebních představení. Stavba z roku 30 nedávno prošla i rozsáhlou rekonstrukcí, dostala novou stahovací střechu a pojme více než 30 000 návštěvníků. Kvůli bezpečnostním předpisům je kapacita omezena na 15 000 diváků. Nejčastěji si je možné zde vychutnat velká operní představení slavných tenorů.

Porta Borsari – starořímská brána do minulosti

Proslulou bránou do minulosti je Porta Borsari. Svým vzhledem tak trochu narušuje raně středověkou atmosféru Verony. Díky její kráse vás ale zcela okouzlí osvěžující závan antiky. Starořímská brána Porta Borsari vám otevře spleť úzkých uliček naplněných nádhernými starými domy. Stojí za to se jimi projít a vychutnat si kouzelnou atmosféru.

Park Giardino Giusti – oáza klidu

Městský park ve Veroně Giardino Giusti je jedinečný, i když je zde parků spousta. Nachází se nedaleko centra, takže se do oázy klidu nemusíme vláčet přes půl města. Má své jedinečné kouzlo v každém ročním období, dokonce i v zimě. Zahradníci v nejhezčím parku Verony umělecky tvarují zeleň. I velký Mozart a Goethe zcela propadli kouzlu této zahrady. Další zelený skvost města je třeba Parco Giardino Sigurta, který představuje vyhlášený klidný koutek v životem pulsující Veroně.

Kavárna Mazzanti neboli Caffé delle Erbe

Oficiální Kavárny Mazzanti je Caffé delle Erbe. Místní mu neřeknou jinak než Mazzanti. Je plná chutí a vůní a patří k nejproslulejším kavárnám ve Veroně. Stojí na Piazza delle Erbe a má tedy strategickou polohu ve středu města, odkud se velmi rychle dostanete ke všem důležitým turistickým cílům Verony. Hraje tady živá hudba a za zvuku nástrojů muzikantů si můžete vychutnat jedinečné pochoutky italské kuchyně, barevné koktejly, skvělé moučníky a výbornou kávu či víno. Dalším místem v Itálii, které musíte navštívit je určitě Řím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno