Jak si sbalit příruční zavazadlo do letadla?

0
100
zobrazení

Pokud si budete umět své příruční zavazadlo prakticky sbalit, ušetříte zejména u nízkonákladových leteckých společností. Palubní zavazadlo je zdarma a nemusíte za něj nic doplácet. Podívejte se, jaká pravidla je třeba při balení dodržet.

Základní pravidla pro balení příručních zavazadel

  • Zvolte turistický batoh nebo tašku místo kufru. Jsou mnohem tvárnější, a když si oblečete pár částí oděvů na sebe, bude mít zavazadlo menší objem.
  • Vezměte si s sebou jen nezbytné věci a oblečení volte tak, aby se dalo různě kombinovat. Spoustu věcí si můžeme zakoupit až na místě.
  • Zakupte si cestovní kosmetiku nebo malé nádobky, do kterých si dáte jen malé množství. Pamatujme na omezení týkající se převážení kapalin.
  • Osvojte si úsporný způsob skládání oblečení. Oblečení sviňte do roliček a ukládejte je těsně vedle sebe.
  • Věci, které budete předkládat ke kontrole, jako jsou kosmetika v uzavíratelném sáčku nebo notebook, si dejte do zavazadla nahoru.
  • Cestovní doklady a letenku vložte do vnější kapsy na zip, ať je máte po ruce.

Jaké rozměry má mít příruční zavazadlo

Každá letecká společnost má jiné rozměry palubního zavazadla a na svých webových stránkách přesně definuje jejich počet i maximální rozměr a hmotnost. U většiny nízkonákladových i tradičních leteckých společností platí, že:

  • maximální rozměry 55 x 40 x 20 cm
  • maximální hmotnost 8 kg
  • většinou je povolen jen 1 kus příručního zavazadla

Na co si dát pozor

U nízkonákladových leteckých společností často nemohou mít miminka své příruční zavazadlo a vše včetně jídla musí mít jeho doprovod. U tradičních leteckých společností jsou někdy počty a hmotnost příručních zavazadel navýšeny.

Jestliže příruční zavazadlo povolené rozměry nebo hmotnostní limit překročí, může být převezeno jen jako registrované zavazadlo podle závazných předpisů. Zjistěte si detailní informace o přípustných rozměrech zavazadel u dané letecké společnosti.

Co si zabalit do příručního zavazadla

Na palubu letadla si vezměte hodnotné předměty, jako jsou šperky, doklady a peníze. Zavazadlo v podpalubí může být během letu poškozeno. Všechny křehké předměty, jako je fotoaparát, notebook nebo sklo, zabalte do palubního zavazadla.

Nápoje, jídlo a kosmetika v příručním zavazadle

Omezení týkající se přepravy kapalin, tedy nápojů, kapalných pokrmů a kosmetiky, mohou být v příručním zavazadle v nádobkách o maximálním objemu 100 ml v plastovém průhledném sáčku o objemu 1 l. Výjimkou jsou pokrmy pro nemluvňata a léky nezbytné po dobu letu. Na palubu letadla si můžete vzít i jídlo do letadla.

Dodatečné předměty

Mnoho leteckých společností dovoluje na palubu letadla navíc 1 dodatečný předmět zdarma. Např. tašku s notebookem, kabelem a myší, fotoaparát, mobil, hudební přehrávač, přenosné herní zařízení, deštník, plášť, knihy, kabelku či aktovku. Pozor si dejte zejména na ostré předměty a zbraně, které na palubu letadla nepatří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno