Vranov – ideální letní dovolená

0
1771
zobrazení

Letní dovolená strávená ve Vranově nad Dyjí je jako stvořená pro relaxaci a odpočinek. Vyrazit sem můžete i na prodloužený víkend. Klidně zapomeňte na cesty do zahraničí a konečně poznávejte naši nádhernou vlast. Utratíte spoustu peněz, cesta je plná stresu, letecká doprava či cesta autem vám zabere obrovskou spoustu času. Česká republika nabízí velkou spoustu nádherných míst, kde se relaxuje mnohdy lépe, než v náručí známých luxusních evropských letovisek. Objevte tedy krásy Vranova nad Dyjí, poznejte okolní přírodu a dejte si skleničkou dobrého vína.

Relaxace i aktivní dovolená

Vranov nad Dyjí je malebná oblast, kde můžete skloubit dohromady pěkné vyjížďky na kole, odpočinek u bazénu a turistiku v podobě pěších výletů do přírody. V České republice najdeme vše, co si přejeme, hotely a penziony všech úrovní, chatičky i kempy. Mnoho z nich se hodí ke strávení aktivní rodinné dovolené. Doporučit můžeme třeba penzion Anita přímo ve Vranově nad Dyjí, kde leží na pravém břehu protékající řeky Dyje. Je z něj krásný výhled na prastaré Hamerské vrásy a zdejší ubytování vhodné pro rodiny s dětmi předčí vaše veškerá očekávání. Budete zde nad míru spokojeni.

Tip: Kam na výlet v Česku

Kraj vína a pohody

Vranov nad Dyjí nabízí skvělou polohu vhodnou pro výlety po okolí i do blízkého Rakouska. Jednou ze zdejších nejnavštěvovanějších památek, kterou byste si neměli nechat ujít je bezesporu zdejší nádherný zámek Vranov nad Dyjí. Právem se pyšní svým překrásným výhledem ze svého nádvoří. V okolí najdete spoustu dalších cenných památek i zřícenin starých hradů. Po zdejších stezkách můžete vyrazit, jako pěší turista, nebo šlápnout do pedálů a použít jízdní kola. Odpočinout si můžete přímo v příjemných prostorách penzionu, využít bazén, zahrát si tenis na zdejším kurtu a užít si klidu a pohody u sklenky vína. Pro spojení s okolním světem uvítáte možnost wifi připojení. Oceníte i uzavřený areál parkoviště pro hosty.

Jižní Morava a zdejší vinice

Určitě zahrňte při zdejším pobytu i výlet po okolních vinařstvích. Nezakusit při pobytu na Jižní Moravě skleničku lahodného vína je hotový hřích. Zdejší Znojemsko je proslulé svými skvělými vinicemi vydávající sladké plody. Vinařská turistika v okolí krásného Podyjí jen kvete a pěkná je vinice Šobes. Zakoupit si můžete i pár lahví lahodného muku i na doma nebo jako dárek pro přátele. Kvalitní víno a příjemné degustace můžete vyměnit za odpočinek při pohledu na hladinu zdejší přehrady. Vranovská přehrada vám dodá novou energii.

Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž se stal nedávno vítězem ankety Kemp roku. Přímo na břehu Vranovské přehrady, která je 10. největší přehradou v České republice, leží kemp v nádherné lokalitě Jižní Moravy právě nedaleko města Vranov nad Dyjí. Vranovská přehrada se hodí pro rodiny s dětmi, turisty, ale i tiché rybáře či milovníky různých druhů vodních sportů. V okolí přehrady je spousta zajímavých míst a kulturních památek, mezi které patří nejen Vranovský zámek, pěkná zřícenina hradu Cornštejn, proslulé město Znojmo, obec Bítov, zámek Jevišovice a malebné městečko Telč. Výhled na krajinu vám poskytne rozhledna Rumburak.

Typy ubytování

V kempu jsou k dispozici mobilheimy neboli bungalovy, luxusní penziony Gaudeo, penzion Na Stráni, apartmánová chata U Mostu, ale i kemp a autokemp, kde je 80 míst pro karavany a 400 míst pro stany. Ubytovat se můžete v chatkách v chatové osadě U Tobogánu, Sobotín anebo chaty Trumf. V celém areálu tohoto kempu je dostupný Wifi internet, což jistě oceníte. Bavit vás může i vodní trampolína i skluzavka, vodní fotbal, tobogán, vodní zorbing, lanový park, dětský bungee jumping, půjčovna na loďky, šlapadla, motorové čluny, různé sportovní potřeby i jízdní kola. Pro děti je zde loutkové divadlo i dětské hřiště. Najde se zde letní kino i sauna, fitcentrum nebo hřiště na squash.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno