Letní dovolená v Jižních Čechách

0
1880
zobrazení

Když se řekne, Jižní Čechy, představíte si Lipno. Celá Šumava a krásné okolí Lipenského jezera je ideálním místem pro krásnou letní dovolenou v České republice. Během léta se každý chce svlažit a Lipno kromě nezbytného vykoupání nabízí i spoustu vodních sportů v mnoha podobách. Relaxace v krásné šumavské přírodě v okolí Lipna vás nabije novou energií. Šumava je velmi vhodná i pro všechny vyznávače pěší turistiky, Nordic Walkingu a cykloturistiky. Pěkná je třeba Medvědí stezka či Stezka Adalberta Stiftera a na cyklovýlet můžete vyrazit i do Rakouska. Milovníci architektury a historie tato oblast nabízí nepřeberné množství nádherných historických jihočeských památek. Všechny náročné návštěvníky oslní Jižní Čechy malebnou architekturou. Vyznavače ticha nadchne rybaření a houbaření.

Na dovolenou i s dětmi

Letní dovolená s vašimi dětmi, přáteli, známými i pouze v páru bude v Jižních Čechách zážitkem, na který budete rádi vzpomínat i dlouho po dovolené. Známé Lipno a příroda na Šumavě vás určitě nezklamou. Můžete využít třeba v DOKY Holiday, kde si přímo v areálu ty nejmenší děti užijí koupání ve vyhřívaném bazénu s brouzdalištěm. Oblíbené koupání a plážové sporty jsou k dispozici i na blízké pláži u jezera. Nadchne vás také 675 metrů dlouhá Stezka korunami stromů a 40 metrů vysoká rozhledna vrcholku Kramolína se zajímavou konstrukcí s výhledem na Lipno a Novohradské hory je nezapomenutelným zážitkem pro každého. Na vrcholu Kramolína je vstup zdarma do Frisbee parku, kde si pohrajete s létajícím talířem. Užít si můžete i romantickou projížďku k srdci Vltavy výletní lodí Bafal z Horní Plané či plavbu parníkem po nádrži Lipno.

Tip: Dovolená na Pálavě, kam vyrazit?

Trocha adrenalinu

Vyznavači adrenalinových aktivit si mohou užít sjezdy z vrcholu Kramolína pod názvem Specialized Bikepark Lipno, inline bruslení po jezerní in-line stezce nebo si dopřát klidnou rodinnou vyjížďku po přehradě na elektročlunu. Mezi provozované vodní sporty patří klasický jachting, windsurfing, rafting, kanoistika, veslice, šlapadla, ale i kiteboarding. Lanový park a 500 m různě náročných tras se nachází u centrálního parkoviště pod lanovkou. Zahrát si můžete i tenis, bowling, užít si jízdu na koni nebo na bobové dráze Slideland Lipno. K dispozici je také karting a čtyřkolky, horolezectví i aquapark Lipno s animačními programy pro vaše děti. Zážitků je opravdu dost, ať už jde o tandemové seskoky, vyhlídkové lety letadlem a balónem, střelbu na terč či paintball.

Výlety do přírody v okolí Lipna

Krajině dominují krásné hluboké lesy, rybníky a čisté řeky. Čeká vás mnoho poznávání a objevování panenské přírody Národního parku Šumava, Novohradských hor a rozlehlých lesů kolem řeky Vltavy. Malebné Jižní Čechy a krásné okolí vodní nádrže Lipno volá k tradičně pěší turistice a tato místa patří mezi nejpůvabnější kouty České republiky. Asi 500 m od Lipenského přístaviště vás čeká tajemný ostrůvek s názvem Králičí ostrov, na kterém vaše děti přivítají roztomilí králíčci, kteří čekají na něco dobrého.

Pěšky, na kole i lodí

Je zde řada kvalitně značených turistických stezek a cyklostezek. S dětmi můžete vyrazit na známou Jezerní cyklostezku, pro zdatnější jsou zde vzdálenějších a kopcovitější části Šumavy. Po obou březích Lipna je co objevovat. Na jednom budete projíždět klidnou a malebnou šumavskou přírodou, a na tom druhém, který je obydlený zase najdete veškeré zázemí a služby. Všude jsou cyklopůjčovny, cykloservisy, obchody a restaurace. Všechny cyklostezky se spojují na začátku či  konci lipenského jezera a české cyklotrasy jsou propojené s rakouskými šesti hraničními přechody a třemi přívozy, které vás hravě i s kolem přepraví přes jezero.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno