Srí Lanka a fantastické vodopády

0
1707
zobrazení

Chystáte se na dovolenou na Srí Lanku? Určitě se projděte přírodou, protože tyhle skvosty, které vytvořila matka příroda, prostě musíte vidět. 

Každý, kdo to viděl, vám potvrdí, že k nejsilnějším zážitkům ze Srí Lanky patří fascinující pohled na ohromné burácející vodopády, které vám doslova vezmou dech. Ostatně na tato místa, je zdejší země velmi bohatá. Srí Lanka je výjimečná tím, že má největší koncentraci vodopádů ze všech zemí na celém světě. Na celé Srí Lance, zvláště v oblasti srílanských hor, naleznete asi 100 vodopádů, často ukrytých před zraky turistů v proslulých čajových plantážích a v údolích zcela mimo běžné turistické trasy. Je dobré mít dobrou mapu a průvodce. Na některé vodopády ale narazíte i na hlavní cestě.

Tip: Nejkrásnější karibské pláže, které stojí za to navštívit

Bambarakanda Falls – nejvyšší vodopády

Nejvyšším vodopádem Srí Lanky je Bambarakanda u vesnice Kalupahana mezi Belihul Oya a Haputale. Výška přesahuje 250 m, jsou vidět z velké dálky. Podkova Niagarských vodopádů měří 52 m a vodopád Bambarakanda je 5x vyšší. Ideálním měsícem pro návštěvu je březen a duben, kdy se zdejší krajinou hrne nejvíce vody.

Ramboda Falls – nejoblíbenější vodopády

Vodopád Ramboda Falls, v pořadí 11. největší vodopád na Srí Lance a najdete jej přímo u hlavní cesty na trase Pussellawa – Nuwara Eliya. Rozhodně jej nepřehlédnete a nepřeslechnete zvuk burácející vody, která padá z výšky 109 m do malého jezírka uprostřed bujné zeleně ve snové scenérii. K vodopádu se dostanete pouze přes místní hotel Ramboda Falls Hotel, kde zaměstnanci hotelu návštěvníky vítají.

Baker’s Falls – nejznámější vodopády

Nejznámějším vodopádem na Srí Lance je 20 m vysoký vodopád Baker’s Falls v oblasti národního parku Hortonské pláně. Park je známý díky vyhlídce World’s End – Konec světa, kde stojíte na okraji propasti padající do hloubky téměř 900 m. Celý okruh měří 9 km a vede přes Bakerovy vodopády, kde se můžete také vykoupat. Plavky si vezměte sebou.

Vodopád Diyaluma – nejzajímavější vodopády

V pořadí 3. nejvyšší vodopád Diyaluma na jihu Srí Lanky, přímo u silnice z Haputale do Wellaway padá z výšky 171 m a jeho název v překladu znamená Rychlý tok vody. Vodopád stéká po kaskádových útesech do jezírka, kde se na dně tříští o ohromné balvany, a jde o fantastickou podívanou.

Vodopády bývají spojovány s legendami a Srí Lanka není žádnou výjimkou. Historie je spojována s tajnou jeskyní ukrývající poklad za vodní stěnou, anebo s nějakou tragédií, kdy se vodopády staly místem sebevraždy nešťastných milenců. Objevujte koloniální historii ve městě Galle, které je zařazeno na seznamu světového dědictví UNESCO. Pozorujte slony v národním parku Minneryia a hledejte leopardy, levharty i medvědy v divočině. Spatřete na vlastní oči obrovské modré velryby a relaxujte na pláži. Srí Lanka je nádherné místo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno