Nejkrásnější místa v ČR – 14 tipů co navštívit v roce 2020

0
1253
zobrazení

Začněte objevovat krásy ČR. Po uvolnění restrikcí po koronavirové pandemii si zajeďte na ta nejhezčí místa Česka. Máme pro vás několik tipů na výlet po ČR, které stojí za to navštívit. I dovolená v ČR může být plná kouzel a zážitků.

1.    Kokořínsko

Jednou z velmi atraktivních destinací u nás je chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj. Zkuste třeba nenáročnou, ale za to velice krásnou naučnou Cinibulkovou stezku se skalním Bludištěm. Pokud se vydáte do Kokořínska z druhé strany, podívejte se na Čertovy hlavy, Mšenské pokličky a i známý hrad Kokořín.

2.    Českosaské Švýcarsko

Vydejte se na Českosaské Švýcarsko, kde nelze vynechat Pravčickou bránu, která je největší přírodní pískovcovou branou v Evropě. Krásný je i Dolský mlýn, který stojí už téměř 70 let, jako pozůstatek z natáčení pohádky Pyšná princezna. Vychutnejte si výhled na most Bastei, pevnost Königstein a Stolovou horu Pfaffenstein. Vyrážíte na výlet s dětmi? Pak pro vás bude vhodnější Pavlino údolí. I tady budete mít krásný výhled do okolí, a to z Mariiny skály.

3.    Adršpašsko-teplické skály

Adršpašsko- teplické skály jsou opravdu kouzelné. Jednou z nádherných, i když náročnějších stezek je 6 km dlouhý okruh uprostřed skalnatého města. Cestu můžete zahájit na okraji nádherného města Teplice nad Metují, které také stojí za prohlídku.

4.   Český ráj

Stejně jako třeba Jeseníky, stojí za to vidět chráněnou krajinnou oblast Český ráj. Vydejte se do Prachovských skal, kde uprostřed lesů spatříte hned několik nádherných vyhlídek, na Drábské světničky nebo hrad Valdštejn.

5.    Panská skála

Unikátní jev, jakým je Panská skála, se nachází v chráněné krajinné oblasti Českého středohoří, konkrétně leží v městečku Kamenický Šenov. Oceníte její kouzlo i nádhernou krajinu kolem.

6.    Klášterní zahrady v Litomyšli

Pokud patříte k milovníkům zeleně a zahrad, určitě si udělejte výlet do Litomyšle. Klášterní zahrady v kombinaci s přilehlým klášterem tvoří nádhernou kulisu. Nejsou však v tomto městě jediné a Litomyšl stojí za prohlídku.

7.    Český Krumlov

Toto městečko patří mezi nejhezčí v České republice. Český Krumlov je malebné městečko plné unikátních zákoutí a skvostů, od roku 1992 je dokonce zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.

8.    Přehrada Les Království

Dvůr Králové vás přivítá svým ZOO s africkým safari. Mimořádně kouzelné místo ale představuje zdejší přehrada Les Království, která svou krásou láká mnoho turistů.

9.    Státní zámek Červená Lhota

Tento zámek a jeho okolí je místem pro romantické výlety. Státní zámek Červená Lhota se nachází v jižních Čechách, na severu Jindřichohradecka. Zámek umístněný na skále uprostřed zámeckého rybníku vás doslova nadchne i s jeho okolím.

10.                 Stezka korunami stromů Lipno

Stezku korunami stromů na Lipně si jistě užijete jako výlet s dětmi. Atrakce je zasazená do lesního prostředí, sahá do 24 metrové výšky a specialitou je skluzavka.

11.                 Jeskyně blanických rytířů

Jeskyně blanických rytířů se nachází v Rudce, kousek od Boskovic a Kunštátu. Prohlédněte si sochy rytířů vytesaných do kamene uvnitř kopce s názvem Milenka.

12.                 Kutná hora

Historické město Kutná hora skrývá nádherný chrám sv. Barbory nebo známou Kostnici. Kousek od Kutné Hory můžete navštívit i pěkný zámek Žleby.

13.                 Vyhlídka Máj

Vyhlídka Máj je asi hodinku na jih od Prahy, kde můžete navštívit třeba i Karlštejn. Po žluté stezce se na nádherný výhled dostanete po mírném stoupání z obce Terezín. Vlakem dorazíte do Jílové u Prahy.

14.                 Hrad Bouzov

Tato romantická památka ve středozápadní Moravě pochází z přelomu 19. a 20. století. Krásný hrad Bouzov leží kousek od města Loštice. Pak se vydejte po cestách nejnavštěvovanějších hradů a zámků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno