Nejkrásnější karibské pláže, které stojí za to navštívit

0
1746
zobrazení

Užijete si skvělé podmínky pro potápění, ideální prostředí pro jachtaření, krásné písečné pláže, průzračnou tyrkysovou vodu a bujnou přírodu. Můžete se spokojeně vyhřívat na slunci a daleko od starostí si vychutnávat karibskou pohodu.

Jamajka? To je reggae, rum, konopí a krásné ženy

Jamajka je největší anglicky mluvící ostrov Karibiku s ideálními podmínkami pro dovolenou. Často sem jezdí golfisté, kteří si nemohou vynachválit kvalitní zázemí. Jamajka má skvělou pověst mezi turisty z celého světa. Místní obyvatelé jsou přátelští a stále usměvaví. Není to pouze díky rumu a marihuaně, i když je konopí hlavním poznávacím znamení ostrova a místní ji používají i při vaření. Nejznámějším jamajským konzumentem byla ikona reggae Bob Marley, který má v hlavním městě muzeum.

Kuba? Che Che Guevara, Fidel Castro i Ernest Hemingway

Luxus slavného letoviska si užijete v populárním Varadero. Historie na vás dýchne ze Zátoky sviní, kde v roce 1961 Američané málem svrhli vládu Fidela Castra. Na východě ostrova si zamlsáte, čokoládovnu zde před půl stoletím založil sám Che Guevara. Na východě najdete ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi. Ostrov plný kontrastů, luxusních hotelů i jednoduchých privátů s doutníky za pár korun i desítky dolarů. Svůdná místní atmosféra vás ohromí. Ernest Hemingway zanechal své stopy v hlavním městě Havaně, kde patřil ke štamgastům klubu La Floridita.

Svatá Lucie? Pro všechny, co chtějí počít geniální dítě

Svatá Lucie se chlubí svým monumentem, dvěma vrcholky sopečného původu, tedy Velkým a Malým Pitonem. Poslední erupce byla zaznamenána v 18. století, takže se můžete bezstarostně kochat nedotknutou přírodou, využít sopečného vlivu na místní prameny a odpočívat ve zdejších termálních lázních vybudovaných Ludvíkem XVI. Pokud se na Svatou Lucii vydáte v rámci svatební cesty, můžete zde počít potomka. Místní prostředí prý prospěje šedé kúře mozkové. Narodili se tady hned 2 nositelé Nobelovy ceny, Arthur Lewis a Derek Walcott. Svatá Lucie má 150 000 obyvatel, proto pravděpodobnost početí malého génia zvažte sami.

Guadeloupe? Afrodisiakum Bois Bande na dosah

Guadeloupe je zámořským regionem Francie. Přímé lety z Paříže, vstup jako do všech zemí EU a platby v eurech. Guadeloupskou specialitou je Bois Bande – roztok, kvůli kterému jsou v obležení turistů zejména kreolské babky bylinkářky. Silné přírodní afrodisiakum a populární suvenýr musíte ochutnat. Francii připomíná na druhé straně Atlantiku budova tržnice v Point á Pitre navržená Gustavem Eiffelem. Šťavnatá pochoutka ananasu pochází právě odsud.

Martinik? To je císařská dovolená

Francouzským územím v průzračných vodách Karibiku je Martinik – Ostrov květin, kam každoročně míří turisté nejen z Evropy, ale i Ameriky a láká je zde zejména jachtaření. Ideální podmínky k němu jsou na jihu ostrova u městečka Point de Bount. Vychutnáte si zde i nejkvalitnější rum na světě. Narodila se zde Josefína Tascherová, která se provdala za důstojníka Alexandra de Beauharnaise a po boku Napoleona se stala francouzskou císařovnou. Má zde své lázně a nedaleko města La Francois leží i pláž, kde se koupávala i mladá Josefína.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno