Nejlepší osvědčené hry do auta pro děti i dospělé

0
1849
zobrazení

Řízení auta vyžaduje naši pozornost, klidnou atmosféru a možnost se soustředit. Pokud jsou cestujícími dospělí, obvykle zde není žádný problém. Situace se ale může zkomplikovat, pokud máme v autě děti, zvláště ty malé.

Zkouškou naší trpělivosti a umění zabavit děti během cesty automobilem jsou především dlouhé cesty na výlety a dovolenou. Většinou je to tak, že čím menší dítě s námi jede, tím vyžaduje větší pozornost, aby naše cesta proběhla bez problémů a kolizí. Základem jsou také pravidelné přestávky na občerstvení. Pokud totiž děti nemají hlad ani žízeň, jde o první předpoklad k jejich dobré náladě. Na dlouhé cestě to ale nestačí.

Tip: Jak na nevolnost při cestování?

1. Filmy a pohádky

Pokud už jste vymysleli, kam s dětmi, je třeba upoutat jejich pozornost. A právě pozornost dětí zcela spolehlivě upoutá například nějaký dobrý film, třeba na tabletu, případně smartphonu. Oblíbenou pohádku jim ale můžeme k poslechu pustit třeba i na přenosném přehrávači na CD.

2. Hry na tabletu či smartphonu

Na tabletu i smartphonu si mohou zahrát i svoji oblíbenou hru. Dopřejeme si tím další čas na vymyšlení další aktivity, kterou děti následně zabavíme.

3. Knihy a časopisy

Pokud vyrážíme s dětmi k moři, starší děti si mohou přečíst novou knihu nebo časopis. Čtení rozvíjí slovní zásobu, upevňuje správné psaní bez chyb a podněcuje fantazii.

4. Magnetické verze her

Když je jich více, mohou si mezi sebou zahrát karty, nebo společenské hry v magnetické verzi, kterým nevadí otřesy a figurky jim drží stále na svém místě.

5. Slovní hra – Slovní fotbal

Pokud vyrážíte na rodinný výlet, další možností jsou například slovní hry. K těm žádné pomůcky nepotřebujete a při troše cviku ani příliš nerozptylují řidiče. Vyzkoušejte třeba slovní fotbal, kdy každý z hráčů říká vždy jedno slovo, které musí začínat písmenem, kterým předtím končilo slovo předchozího hráče.

6. Slovní hra – Hádej, kdo jsem

Další hrou je Hádej, kdo jsem? Při té se jeden hráč vžije do nějaké postavy, jako třeba pohádkové bytosti, zvířata, nebo někdo z filmových hrdinů.

7. Auta a značky

Velkou výzvou pro děti je třeba počítání aut v určité barvě, typů aut, nebo poznávání značek u cesty. Vše záleží jen na vaší fantazii a kreativitě vaší a vašich dětí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno