I když se s každodenním počasím musíme smířit, můžeme se na něj alespoň připravit. Pomocí aplikací na předpověď počasí, které opravdu stojí za to, můžete být připraveni i vy. Které aplikace to jsou?
Yr.no
Aplikace Yr.no zprostředkovává počasí z norského meteorologického ústavu. Jedná se o jednu z nejpřesnějších aplikací s jednoduchým rozhraním. Nejprve si zvolíte svou lokaci a pak si můžete zobrazit předpověď počasí s příjemnou animací. K dispozici jsou různé grafy, mapa a můžete si zobrazit třeba srážky a mnoho dalších parametrů.
Meteoradar
Meteoradar je u nás jednou z nejoblíbenějších aplikací, která slouží k zobrazení předpovědi počasí, srážkových mraků i ostatních informací. Pro iOS i Android je zdarma. Design aplikace není dokonalý, ale v přesnosti patří mezi špičku. V menu lze zobrazit klasickou předpověď i různé předpovědní mapy s bouřkovými a srážkovými mraky i predikci výskytu srážek. Na zobrazení předpovědi na mapách stačí použít posuvník a přesunout se v čase. Data jsou aktualizována každých 10 minut. Uživatelé, sem mohou po registraci dokonce zasílat data o počasí v jejich lokalitě.
Windy
Aplikace Windy od českých vývojářů nabízí komplexní monitorování asi 35 různých meteorologických jevů, jako je sledování teploty a povětrnostních podmínek, plánovaný výskyt bouřek, oblačnosti, množství dešťových srážek a v zimě výšku sněhové pokrývky, ale i míru znečištění ovzduší. Má přehledný, minimalistický design, jednoduché ovládání a zdařilou animaci předpovědi počasí. Využívá v Evropě globálně nejpřesnější model ECNWF. Pro iOS i Android je zdarma.
Počasí živě – předpověď
Aplikace Počasí živě má skvělý design, zpracování je moderní a srozumitelné. V přehledu získáte informace o počasí v lokaci a současně můžete přidat i další lokality, které chcete sledovat. Aplikace je zdarma, ale s reklamami, které si můžete za malý poplatek nechat odstranit. Tím se vám zpřístupní současně i možnost pro zobrazení animovaných předpovědních map.
ČHMÚ
Aplikace Českého hydrometeorologického úřadu nemá design a zobrazení nic moc, ale najdete v ní, co potřebujete. Dokáže navíc třeba upozornit na vysokou aktivitu klíšťat. Počítejte s grafy a jednoduššími designovými prvky, ale pro náročné se moc nehodí.
Weather & Radar
Velmi oblíbená je i německá aplikace Weather & Radar má jednoduchý design. Předpověď počasí je v klasickém zobrazení, předpovědní mapy uvidíte i s vyobrazením srážkových mraků a grafy. K dispozici jsou různé grafy a předpovědní mapa podobná té z televize. Aplikace je zdarma pro iOS i Android se zobrazováním reklam v dolní části. Nežádá však o systémový přístup k vaší přesné poloze a stačí pouze vyplnit název města či obce.
iRadar CZ+
iRadar CZ+ je od českého soukromého vývojáře. Design a zobrazení není prvotřídní, ale zobrazuje mnoho informací a hodnot, jako je čistota ovzduší, bouřkové mraky nebo výstrahy, které vyhlašuje ČHMÚ. Pokud se vyznáte v sondážním měření, tlaku a teplotě půdy, oceníte i tyto nevšední informace, které hned tak jinde nenajdete.
Ventusky
Česká aplikace Ventusky je populární a dokáže zobrazit i pocitovou teplotu a predikci radarových dat. Oceníte přesnější zobrazení bouřek díky počítačové simulaci. Je placená a vyjde vás na 79 korun. Získáte velmi přesné předpovědi a skvělé funkce, které jiné aplikace nenabízí.