Co vidět v Ženevě během 3 dnů?

0
1513
zobrazení

Ženeva či Geneve, je druhé největší město Švýcarska, leží na jihozápadním cípu Švýcarska na hranici s Francií, u Ženevského jezera, do něhož vtéká řeka Rhône. Na západě se táhne pohoří Jura a na východě západní Alpy. Při dobrém počasí uvidíte i zasněžený Mont Blanc. U Ženevského jezera si lze koupit i nějakou z vyhlídkových plaveb, nebo se převézt na druhou stranu.

Gejzír v Ženevě

Největší atrakcí je gejzír, který srší do výšky 140 metrů. Symbol Ženevy je vidět z velké dálky. Za sekundu vychrlí 500 litrů vody. Můžete jej použít jako dobrý orientační bod při procházkách.

Temple de Saint-Pierre

Románský kostel Temple de Saint-Pierre z roku 1150 se nachází na nejvyšším bodě starého města. Má za sebou opravdu značně zajímavou historii a jde o jedinečnou stavbu.

Place du Bourg-de-Four

V srdci Ženevy najdete náměstí Place du Bourg-de-Four, které je poblíž kostela Saint-Pierre. Už od 9. století se zde pravidelně konají trhy. Je zde i spousta kaváren a restaurací.

Palais des Nations

Evropskou centrálou Organizace spojených národů je rozsáhlý komplex mramorových budov Palais des Nations neboli Palác národů.

Ariana muzeum

V blízkosti Palais des Nations se nachází i Ariana muzeum, které je zaměřené pouze na keramiku a výrobu skla v Evropě a Středním i Dálném východě.

Geneva Museé d’Art et d’Histoire

Jedno ze tří největších švýcarských muzeí je právě v Ženevě. Geneva Museé d’Art et d’Histoire se chlubí rozsáhlou sbírkou zbraní, uměleckých a řemeslných předmětů doby Starého Řecka a Říma, Blízkého východu a východního Středomoří, egyptského pohřebního umění a etruské keramiky.

Jardin Anglais

Na jižní straně jezera je krásná zahrada Jardin Anglais. Pokochejte se květinovými hodinami, které jsou pro Ženevu stejně symbolické jako již zmíněný gejzír.

Quai du Mont-Blanc

U severního břehu jezera se nachází Quai du Mont-Blanc. Najdete jej severovýchodně od mostu s výhledem na Mont Blanc. Toto mauzoleum je hrobkou rodu Scaligeriů.

Ochutnejte tradiční jídlo

Ženeva je městem švýcarské kuchyně s více než 1 000 jedinečných restaurací. K místním specialitám patří fondue, raclette, ale i rybí pokrmy, klobásy a kastrůlky. Ochutnáte i řadu světových kuchyní. Je zde hodně nočních klubů, barů, kaváren, kin, kasín, divadel, oper, baletních scén a koncertních síní. 

Vyrazte na nákupy

Ženeva je i nákupní destinace s luxusním sortimentem módního oblečení a koženého zboží. Jako suvenýr si kupte proslulou švýcarskou čokoládu a hodinky. Ženy potěší kvalitní kosmetika. Stojí za to navštívit i hudebniny, koupit si brýle a kvalitní tabák. Za zmínku stojí i švýcarská jízdní kola, umění a starožitnosti. Největší obchodní centrum s více než 110 obchody je Centrum Balexert. Hlavní nákupní ulice jsou Rue du Mont Blanc, City Center, Rue des Paquis, Staré Město a trhy pod širým nebem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno