TOP 6 SKI areálů na Slovensku – kam na lyže

0
837
zobrazení

Plánujete letos vyrazit na lyže, ale nechcete dlouho cestovat? Vyrazte k našim sousedům, které mají více než 90 SKI lyžařských areálů. Můžete vyrazit na víkend nebo na týdenní dovolenou a místo lyžování v ČR brázdit sjezdovka na Slovensku. Podívejte se na ta nejzajímavější zimní střediska.

1.   Jasná v Nízkých Tatrách

Největší SKI areál na Slovensku nabízí téměř 50 km dostatečně širokých tras vhodných pro začátečníky, pokročilé i rodiny s dětmi. Moderní zasněžovací systém vám garantuje sníh a k dispozici je řada freeridových oblastí, snow park nebo skiline aréna. Kabinkovou lanovkou se dostanete i na vrchol Chopku. Během půl hodiny se dostanete do aquaparku Tatralandia se slanou vodou kolem 40 °C, mnoha atrakcemi, umělou surfařskou vlnou i pěkným wellness. Vzdálenost 360 km z Brna a 570 km z Prahy. Zajímat vás bude i dálniční známka na Slovensku.

Na lyže letadlem

2.   Tatranská Lomnica

Asi nejoblíbenější zimní areál Vysokých Tater. Čeká vás nejdelší slovenská sjezdovka a adrenalinové zážitky. Nejstrmější, dostatečně široká i přehledná trať z Lomnického Sedla ve výšce 2 190 m. n. m. uspokojí náročné lyžaře. Téměř desítka lyžařských drah má i měřený obří slalom na středně těžké dráze Čučoriedky. Čeká vás přes 6 km náročnější a 6 km lehčí trati. Děti ocení venkovní zábavný park Kamzíkovo. Visutou kabinkovou lanovkou se vyvezte na druhý nejvyšší vrchol v zemi Lomnický štít. Vzdálenost 395 km z Brna a 598 km z Prahy.

3.   SKI Štrbské pleso

Dopravit se můžete zubačkou, což je ozubnicová železnice. Nejvýše položené středisko Vysokých Tater se sjezdovkami celkem 9 km pro náročné lyžaře i začátečníky. Středně těžké sjezdovky zabírají 82 % lyžařských tras. Ski areál se chlubí jediným snowparkem ve Vysokých Tatrách, kde si můžete vyzkoušet přejezdy přes menší překážky a zábradlí i skoky. Zábavu si užijete ve funparku. Fandové tobogánů se vrhnou na velkém kruhu do prudkého koryta. K dispozici je snowbike, snowcoot i skifox. Ve SKI muzeu uvidíte třímetrové lyže, v Galerii Encián zapsaném na seznamu kulturních památek Slovenské republiky můžete obdivovat umění. Vzdálenost 345 km z Brna a 550 km z Prahy.

Lyžování v Alpách

4.   SKI areál Vrátna dolina

Kvalitní lyžařské tratě najdete nedaleko českých hranic, v srdci Národního parku Malá Fatra. Ve středisku Vrátna je 15 sjezdovek a celkem 14 km. Středně těžké dráhy převažují v lokalitě Paseky. Zkušení lyžaři a snowboardisté ocení Poludňový Grúň a zdejší strmé svahy. Chleb nabízí freeride lyžování a skialpinismus. Jen kilometr tras je určený pro začátečníky. Snowkiting vám vlije adrenalin do žil. Chvíli poletíte a navíc snadno vyjedete zpět na vrchol. Vyzkoušejte snowtubingovou trať, nebo si odpočiňte v jednom z přilehlých wellnes center. Je to 235 km z Brna a 435 km z Prahy.

5.   SKI areál Donovaly

Čeká vás 19 sjezdovek, 11 km tratí a největší dětský funpark ve střední Evropě s programem plným her a soutěží. Jde o jeden z nejlepších rodinných SKI areálů. Obtížnost většiny lyžařských tratí je přizpůsobená i dětem. Lákadlem jsou i psí a koňská spřežení a každoročně se zde pořádají závody. S trochou odvahy zažijte i maximální pocit svobody při tandemovém letu na paraglidu. Můžete si nazout brusle a vyrazit na kluziště a večer si oddechnout ve wellness. Areál leží blízko národního parku Velká Fatra, v západní části Nízkých Tater v širokém sedle mezi Banskou Bystricí a Ružomberokem. Je to 255 km z Brna a 455 z Prahy.

6.   SnowParadise Veľká Rača Oščadnica

SnowParadise Velká Rača je největší lyžařské středisko na severním Slovensku. Nabízí 14 km tratí. Vyzkoušet můžete 15 sjezdovek různých náročností. Pokud nevíte, kam na běžky, pro běžkaře jsou připraveny tratě v délce 12,5 km. Můžete zažít jízdu rolbou nebo na nejdelší bobové dráze ve střední Evropě. Začátečníci mohou využít služeb lyžařské školy a školky. Je to 250 km z Brna a 445 km z Prahy. Zkusit můžete i nějaký SKI areály v Rakousku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno