Keňa jako netradiční dovolená

0
1787
zobrazení
Keňa

Pokud vás již nudí dovolená v Řecku, Chorvatsku či v Itálii, zkuste dovolenou v zemi jako je Keňa. Můžete vyzkoušet vše od dovolené s relaxací u moře až po safari. Keňa nabízí úžasné počasí po celý rok a k tomu nádherné romantikou opředené pláže podél Indického oceánu. Ubytujte se v luxusním hotelu, užijte si romantické večery ve vysoce exkluzivních restauracích či výlety za přírodou na safari. Uvidíte zde ale i velikou bídu v jednom z největších chudinských slumů na světě s neustálými výpadky proudu a dopravní zácpou. Přesto vás zdejší přátelští a šťastní lidé doslova uhranou.

kena3

Famózní Diane beach

Asi nejznámější a nejkrásnější pláž je Diane beach, kam se dostanete za hodinu jízdy jižně od Mombasy. Čeká vás bělostný písek, kouzlo vzrostlých palem lemující pobřeží a hotový ráj na zemi. Stačí si jen lehnout na lehátko, relaxovat pod deštníky a upíjet z osvěžujících drinků. Vyjet si můžete na velbloudovi nebo udělat výlet na safari. Dají se zde pronajmout i kola k projížďkám do okolních vesnic. Ubytování je ve svahilském stylu za velmi přijatelné ceny. Vadit vám mohou asi jen místní plážoví hoši neustále nabízející zboží všeho druhu. Je třeba je velmi důrazně odmítnout, jinak jsou odhodláni jít za vámi i několik kilometrů. Jambo, jambo znamená ahoj a je všudypřítomné.

kena

Safari v Keni

Safari je neopakovatelný zážitek pro všechny, co jej absolvují poprvé. Velmi vzrušující výpravu nelze srovnávat s návštěvou ZOO. Můžete vyrazit na jednodenní nebo dvou a vícedenní výlet s pobytem v kempech. Řidič je vaším průvodcem, cestou vám vysvětlí zákony džungle a bude vám vyprávět neuvěřitelné zážitky. S ním se budete cítit v bezpečí, neboť průvodci mají bohaté zkušenosti a dobře ví, co dělat i v případě ohrožení. Před cestou dostanete instrukce, co si vzít na sebe a co s sebou. Jízda je i přes velmi nesouvislý hrbolatý terén velmi pohodlná.

Migrace zvířat přes řeku Mara

Vyjeďte brzy ráno, neboť kolem poledne a popoledni zvířata zalézají do chladu a k vidění jich bude pouze velmi málo. Uvidíte lvy, leopardy, slony, hrochy, zebry, žirafy, muflony i gazely. Největší zážitek lze zažít od července do října, kdy probíhá migrace zvířat směrem za zelenými pastvinami. Nikdy se ale nedá přesně dopředu určit, kdy tato migrace proběhne, protože záleží na počasí. Nejde o jeden den, jedná se o statisíce kusů zvířat, která přecházejí řeku Mara, která je zdrojem vody a okolí v oblasti Serengeti využívají k pastvinám. Zpět se na jih vrací v listopadu při začínajícím období dešťů.

kena4

Podmořský svět

Zkuste i vodní safari vhodné pro všechny milovníky podmořského světa. Tradiční dřevěná loď se zkušenou posádkou vás doplaví do míst, kde budete plavat s delfíny a při šnorchlování pozorovat úžasné barevné ryby, mořské hvězdice či nádherné korály. Jídlo a pití je v ceně výletu a je ho opravdu dostatek ve velkém výběru. Oběd si dáte v rybářské vesnici pod útesy. Prostřené stoly plné pochoutek a květin zaplní ryby, kraby, saláty, různé omáčky, ovocné dezerty a kokosové ořechy.

Masajové, Masajky, vesnice i korálky

Masajské vesnice jsou hojně navštěvované. Masajové jsou pastevci žijící stylem života jako před staletími, kteří mají chatrče ze slámy, větví a kravího trusu bez oken. V noci se přikrývají kůžemi či látkami a přes den je v chatrčích příjemně chladno. Masajové si oblékají jeden kus látky s převládající červenou barvou a zdobí je spousta korálků. Pijí kozí krev smíchanou s mlékem a jedí maso krav a koz, které pasou. Ženy si holí vlasy jako symbol krásy, nosí korálkové čelenky, límce a těžké náušnice. Muži mají vlasy dlouhé, zapletené do copánků a vidíte je často s oštěpem v ruce. Vládne zde mnohoženství a každá žena musí mít svoji chatrč. Postavení muže určuje velikost stáda a počet dětí. Uvidíte rituální tance v hotelích, nahlédnete do chatrčí a zakoupíte si zde jako suvenýr jejich korálky.

TIP: Vyber si z nabídky zájezdů do Keni

Mombasa

Mombasa je město z části na ostrově spojené s pevninou mnoha mosty a po staletí je centrem byznysu. Je zde největší přístav ve východní Africe. Brána je z obrovských sloních klů. Mombasa byla portugalskou kolonií a zůstala zde pevnost Fort Jesus ve Starém městě s obchůdky se suvenýry a restauracemi. Mtwapa Creek, vyhlášené místo nočním životem a mnoha kluby, vám ukáže krásnou tropickou vegetaci, ptáky i rostliny. Haller park je něco jako ZOO a safari dohromady se spoustou přátelských opiček. Úžasným místem na fotografování je Národní park Shimba Hills s krásnými vodopády, slony, antilopami a pralesním porostem. Vládne zde i velké prostituce a velmi mladé chudé dívky se nabízejí na plážích a v hotelích tančí polonahé. Zakoupit si jako suvenýr můžete ručně vyrobené mombasské sandály z kůže nebo starých pneumatik, mnohdy zdobené korálky. Dále pak lesos, potištěné kusy látky na tělo a kikois látky nošené jako šály. Zemi jako Keňa prostě musíte vidět.

Keňa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno