Kam se vydat na běžky? Šumava je ideální

0
1539
zobrazení

Jakmile napadne konečně sníh, mnoho z nás si to chce pořádně neužít. Pokud jste příznivcem tzv. běhu na běžkách, možná už máte i své oblíbené trasy. Podívejte se na ty, kam lze vyrazit na Šumavě.

Kromě běžek se už v dnešní době vyplatí přibalit sebou na hory i mobil. Kromě mnoha klasických navigací jsou k dispozici i velmi dobré aplikace. Jde o dobrou pojistku při rychlé změně počasí nebo i při úrazu. Aplikace jako je Mapy.cz vám pomůže i s tipy na výlety nebo a běžkařskými trasami včetně udání jejich náročnosti. Aplikace se prostě mohou hodit.

Tip: Kam se vydat v Jeseníkách? Tipy na TOP místa

Šumava a běžkařské trasy

Při rozhodování, kam vyrazit na běžky, si všímejte faktorů, jako je třeba kvalita sjezdovek, udané recenze na jednotlivé trasy, kvalita a četnost dopravních zařízení, ale i odbavovacích systémů jako jsou vleky, lanovky, možnost večerního lyžování, zajištění bezpečnosti, možnosti stravování, kvalita ubytování, nebo třeba množství a nabídka doplňkových služeb, které se vám mohou hodit. Na Šumavě je asi 10 lyžařských areálů. Kromě toho je na Šumavě mnoho běžeckých stop právě pro milovníky běžeckého lyžování. Každoročně se na Šumavu sjede mnoho vyznavačů zimního sportu. Je zde také mnoho příležitostí k ubytování v apartmánech a penzionech. Výborným příkaldem jsou třeba apartmány Kvilda.

Po stopách Kateřiny Neumannové

Horské středisko Churáňov/Zadov navíc poskytuje všem milovníkům lyžování i běžek skvělé služby. Je sem dobré dopravní spojení autobusem i autem. Jde o ideální výchozí místo pro lyžařské výlety, při kterých můžete dojet až na Kvildu, Modravu nebo Prameny Vltavy. Klasiku běžeckého lyžování na Šumavě si užijete v bílé stopě jako celodenní výlet ze Zadova na Kvildu. Trasa začíná u Zadovského stadionu, kde se konal i Světový pohár v běžeckém lyžování. Vede centrální a současně nejvyšší částí šumavských plání, kde velmi často trénovala i naše česká běžecká královna Kateřina Neumannová.

Další možné trasy

Krásná bežkařská trasa vede přes Jezerní slatě, Kvildu, Filipovu Huť a Horskou Kvildu. Měří celkově 24 kilometrů a dá se označit jako středně náročná, protože je bez výraznějšího převýšení. Filmové scenérie a jedinečnou atmosféru si můžete vychutnat v Jezerní slaťi včetně naučné stezky a vyhlídkové věže, která stojí jen nedaleko od Horské Kvildy. Zde se natáčel velmi známý film s názvem Král Šumavy. S kvalitním oblečením a dostatkem sil můžete vyrazit v bílé stopě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno