Lyžování v Alpách – sezóna zahájena

0
1681
zobrazení
Lyžování v Alpách

Rakouské Alpy jsou pro české lyžaře velice lákavou destinací. Z České republiky se do Alp dostanete poměrně rychle a navíc je zimní dovolená v Rakousku cenově přijatelná.

Proč vybrat Rakouské Alpy?

V Rakousku naleznete přibližně 400 lyžařských středisek s 22 000 km sjezdovek. V rakouských Alpách jsou dokonce i ledovcové areály, takže lyžovat se můžete vydat skoro po celý rok. Ubytování v Rakousku je většinou dál od samotného skiareálu než třeba ve Francii, nicméně provozovatelem penzionů či hotelů bývají většinou sami majitelé. Díky tomu je ubytování a pohostinství velice rodinné a přátelské. Navíc horské vesničky jsou vskutku malebné a obyvatele si zakládají na dodržovaní tradičního vzhledu jejich obydlí.

Cesta do Rakouska

Z Prahy se do menších středisek na okraji Alp dostanete zhruba za 4 hodiny, do bližších oblastí Salcburska, Štýrska a Tyrolska potom přibližně za 5 hodin. Jestliže se chystáte z Brna do Dolního Rakouska, cesta vám potrvá přibližně 2,5 hodiny. Až na některé výjimky (např. okolí Zillertal) se do rakouských středisek dostanete pouze s dálniční známkou. Desetidenní dálniční známka v Rakousku pro rok 2017 vyjde na 8,9 EUR, přibližně tedy na 250 Kč.

TIP: Nezapomeňte si porovnat cestovní pojištění.

Každý si přijde na své

Jestli se chystáte na zimní dovolenou v Rakousku se svou rodinou, rozhodně oceníte bohatý program pro vaše děti, například střediska Zel lam See, Serfaus-Fiss-Ladis nebo Stubai nabízí kvalitní vybavení pro děti a také různé programy. Zkušení lyžaři naopak najdou skvělé, někdy i celkem prudké svahy například v Kitzbühelu, Saalbach Hinterglemmu či Katschbergu. Jestli se chystáte na lyžovačku s partou a chcete zažít i pořádnou zábavu, doporučujeme vám například St. Antonu nebo Ischglu. Jestliže nechcete potkávat davy lyžařů, můžete zkusit některý skiareál na ledovci, například středisko Mölltal.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno