Noční pochod na Sněžku za východem slunce absolvovalo 585 turistů

0
1165
zobrazení

Špindlerův Mlýn – Není túra jako túra. A co teprve ta na Sněžku! Kolikrát už jste zkusili zdolat dominantu Krkonoš po svých? Napadlo vás někdy vyrazit na cestu večer a časně ráno se nahoře koupat v paprscích vycházejícího slunce?

Nadšenci z Dolní Kalné si toto potěšení každoročně dopřávají už více než 40 let! Pro milovníky turistiky letos zorganizovali nezapomenutelný 44. ročník nočního výstupu na Sněžku za východem slunce a počet účastníků nezklamal. Na akci, která se konala z pátku na sobotu 3. – 4. července, dorazilo 585 příznivců turistiky z celého Česka i zahraničí. Zdolali padesátikilometrový pochod, který začal v pátek 3. července večer v Dolní Kalné, vedl přes Černý Důl i vrchol Sněžky a skončil v sobotu v ranních hodinách ve Špindlerově Mlýně.

Turistické ponocování je lákadlem a netradičním zážitkem pro každou věkovou kategorii. Nejstaršímu účastníkovi Emilovi Palgutovi z Dobrušky letos bylo 75 let a pouze 9 let oslavila nejmladší turistka Kateřina Vejrová. A kdo přijel z největší dálky? Účastník Richard Janák z východního Slovenska. Všichni tři rekordmani si vedle památečních listů, které dostali všichni účastníci dálkového pochodu, vysloužili také památeční pohár s motivem Sněžky.

Výstup na sněžku

Hlavním partnerem letošního ročníku se stala minerální voda Kláštorná Kalcia, která je přírodním zdrojem vápníku a skvěle se tak hodí jako základ pitného režimu při náročných fyzických aktivitách – turistiku nevyjímaje. Při sportovních či těžkých manuálních činnostech dokáže přirozeně doplnit vápník a další chybějící minerální látky. Proto ji každý účastník pochodu dostal při startu na Sněžku s sebou a čekala na něj také v cíli. „Při vysoké intenzitě pohybu, která není kompenzovaná adekvátním příjmem energie a vápníku, dochází ke snížení koncentrace kalcia v séru. Vápník se totiž vylučuje pocením a močí,“ upozorňuje MUDr. Václava Kunová ze Společnosti pro výživu. Na doplnění vápníku je potřeba myslet zejména v horkých letních měsících, kdy se lidé více potí. „Odborné studie prokazují pozitivní efekt doplnění vápníku před fyzickou zátěží nebo v jejím průběhu,“ říká MUDr. Kunová.

Tip pro doplnění vápníku: Kláštorná Kalcia

Jednu z možností, jak snadno doplnit vápník, nabízí minerální voda Kláštorná Kalcia. Pochází z jednoho z nejkvalitnějších pramenů na Slovensku v Kláštoře pod Znievom a je přírodním zdrojem vápníku. Svým složením je Kláštorná Kalcia na českém i slovenském trhu ojedinělá, její celková mineralizace dosahuje 1 840 mg/l s obsahem vápníku 287 mg/l. Aktuálně je dostupná ve formátu 1,5 l a 0,5 l, v jemně perlivé a perlivé verzi. Unikátní lahev s nápaditým designem je vyrobená ze 100% recyklovaného plastu rPET.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno