Co si sbalit na dovolenou u moře, abyste si ji opravdu užili?

0
193
zobrazení
dovolená u moře

Každoroční balení věcí před dovolenou nás většinou dost stresuje. Možná už je čas vytvořit si konečně kompletní seznam věcí, které si chcete sbalit do kufru a při každém balení jej prostě použít. Záleží i na tom, jak a kam vlastně cestujete. 

Jak se sbalit k moři

K moři vám stačí pár věcí, neberte si půlku skříně. Připravte si menší kufr, někdy je lepší cestovní taška, která je někdy skladnější a má více kapes, což se může hodit. Můžete pak použít utahovací pásky a těmi kapsy zajistit. Pokud nepojedete autem, ale poletíte s cestovkou na 8 či 12 dní můžete si s partnerem či kamarádkou oblečení rozdělit do obou zavazadel. Pokud by se vám jedno ztratilo, nebudete úplně v pasti. Drobnosti jako kartáček na zuby, pastu či holení na dovolené koupíte za pár korun. 

Seznam věcí k moři

Do kufru dejte dvoje až troje plavky, ať si ty mokré můžete převléknout. Přidejte ručník a osušku. Trička či blůzky na každý den minimálně jedno, protože se u moře budete více potit. Přidejte alespoň troje kraťasy či sukně či šaty pro ženy. Spodní prádlo a ponožky, vyrazit můžete v teniskách a do kufru sbalit sandály a žabky. Přidejte výše zmíněnou kosmetiku, pokud si ji nechcete také zakoupit až na místě včetně opalovacího krému a krému po opalování. Přidejte sluneční brýle a pokrývku hlavy. Do kufru, který nejde na palubu, dejte i nůžtičky a pinzetu.

Přidejte elektroniku i základní léky

Sbalte si fotoaparát, pokud nefotíte pouze mobilem či tabletem. Přidejte nabíječku na uvedenou elektroniku. Doporučujeme i náhradní baterie do fotoaparátu i náhradní paměťovou kartu a na mobil, notebook nebo chytré hodinky přibalte powerbanku. Pokud pravidelně berete léky, rozhodně si je vezměte. Přidejte tablety proti nevolnosti, žaludečním potížím i teplotě. Doporučujeme i probiotika. Pro jistotu můžete přibalit i kolíčky na prádlo a kus provázku.

Cestovní doklady

Pro cestování po Evropské unii by vám měl stačit občanský průkaz, ale pokud si vezmete i cestovní pas, nic tím nezkazíte. Myslete na to, že pas nyní musí mít i malé dítě či miminko. Doporučujeme veškeré doklady, kartičku pojišťovny, pojistky a smlouvu o zájezdu naskenovat a poslat na e-mail. Nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit a vytisknout si vše můžete kdykoliv a odkudkoliv. Pokud si plánujete na dovolené půjčit auto nebo motorku, vezměte si řidičský průkaz. Přidejte platební kartu a finanční hotovost včetně drobných. 

Co se vám bude hodit na pláž

Vezměte si psací potřeby a blok, tužka a papír se hodí vždy. Přibalte si časopisy a knížky na pláž, ať si můžete nasadit sluneční brýle a konečně v klidu číst. Tu můžete vyměnit i za čtečku knih. Pokud se chcete dobře připravit, hodit se vám bude i kapesní průvodce, ideálně od Berlitz nebo Marco Polo. Nastudujte si, kam všude se chcete podívat. Na internetu se toho dá dopředu před cestou také dost zjistit, ale se signálem to není všude snadné. Kniha v místě bez signálu je prostě jistota. Pro děti do kufru přibalte hry, karty a hračky na pláž i do vody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno