Macao – bezvízové Las Vegas v Číně – Co musíte navštívit?

0
1462
zobrazení

Macao je součástí Čínské lidové republiky, ale přesto do něj vízum nepotřebujete. Toto místo vás překvapí kombinací hypermoderní architektury, portugalské koloniální historie a dokonalého gamblerského ráje. Na tomto malém území je dokonce největší hustota osídlení na světě.

Macao je asijské Las Vegas a casína zde najdete na každém rohu. Macao je poloostrov se sousedními ostrůvky a leží na jihozápadě Čínské lidové republiky, přesněji na severním pobřeží Jihočínského moře. Kousek od Macaa leží Hong Kong, což je další speciální administrativní území Čínské lidové republiky a pro většinu neasijských turistů je vstupní branou do Macaa.

Macao

Macao je historicky součástí Číny a na jeho historii se podíleli i Evropané, konkrétně Portugalci. Ti si jej vybrali jako přístav při výpravách do nového světa v 16. století. Od 19. století jejich vliv v této oblasti stále rostl a Macao získali jako svou državu v roce 1887. V roce 1986 se Portugalsko s Čínou dohodlo, že od roku 1999 se Macao stane součástí Čínské lidové republiky. Region funguje relativně samostatně. Nepotřebujete tedy víza. Letenky do Hong Kongu bývají v sezoně levnější než do Thajska. Macao má vlastní letiště na ostrově Taipa. Přistávací dráha je vybudovaná v moři.

Jak do Macaa

Nejvíce návštěvníků Macaa přijíždí lodí z Hong Kongu, vzdáleného asi 70 km. Rychlé lodě plují z několika přístavů i z hongkongského letiště, které je od Macaa jen 40 km. Lodě jezdí každých 15 minut. Můžete letět vrtulníkem, i když si připlatíte. Ubytování levné, oproti Hong Kongu za poloviční cenu. Noc ve slušném hotelu pořídíte kolem 1000 korun, ale k dispozici jsou i luxusní hotely. Levně pořídíte jídlo i další služby. Dokonce levněji než u nás, včetně MHD nebo taxi. Levnější je i spotřební zboží a suvenýry. V Macau se platí hongkongskými dolary.

Macao a atrakce

Zaujme vás centrum vystavěné v portugalském stylu a všudypřítomná kasina. Hlavní památkou v Macau je ruina kostela svatého Pavla. Staré centrum města je malé, pohodlně ho pěšky obejdete za dvě hodiny. Centrum je také zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Ještě výš nad kostelem je stará pevnost, která shlíží na centrum města. Výhled na Macao nabídne pohled na miniaturní uličky i monstrózní stavby hotelů a kasin. Zejména budova kasina Grand Lisboa je tvarem a zlatou barvou nepřehlédnutelná. V pevnosti je muzeum města. Podívejte se také na nejzajímavější kasína v nevadském Las Vegas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno