Tipy na letní dovolenou 2018 v Chorvatsku

0
1819
zobrazení
děti u moře

Dovolená u moře, to může být například krásná dovolená v Chorvatsku. A abyste věděli, kam máte vyrazit, dáme vám sem pár tipů, jaké Chorvatsko nabízí. Tak například Istrie má svoji šikmou věž v Završuj vysokou 22 metrů a nakloněnou 40 centimetrů. Pokud milujete pouliční reje, vyrazte na karneval v Rijeke, který patří mezi 3 nejatraktivnější karnevaly v Evropě. Město Zadar vám nabídne má první mořské klávesy na světě vytvářející zvuk pouze pod vlivem větru a mořských vln. A pokud vyrazíte na ostrov Brač, zdejší mramor byl použit i na stavbu Bílého domu ve Washingtonu.

Dovolená v Chorvatsku

Dovolená u moře nadchne i milovníky historie či kuriozit. Na omítku majáku Veli Rat na ostrově Dugi otok bylo použito 100 000 vaječných žloutků. Trogirská kaple zase obsahuje 150 lidských postav, tzv. skulptur. Nejstarší místní obecné divadlo v Evropě bylo postaveno na Hvaru v roce 1612. Ve městě Stari Grad zase naleznete jedinečné mramorové náměstí. V Makarské se nachází zajímavé muzeum s největší sbírkou mušlí a slimáků na světě. Chorvatsko je také kolébkou kravat, které tento módní doplněk po Evropě v 17. století rozšířili chorvatští vojáci. V roce 1667, v období Ludvíka XIV. byl také vytvořený zvláštní pluk Royal Cravates, pojmenovaný podle Chorvatů. Od nich kravatu nošenou „a la Croate“, tedy chorvatským způsobem převzali Pařížané. Výraz se stal základem francouzského slova „cravate“.

Chorvatsko a dovolená u moře

V rozsahu 100 km zde můžete vidět moře, kras, lesy, bílé skály, hory i roviny. Chorvatsko je jednou z ekologicky nejzachovalejších zemí v Evropě, o čemž svědčí i Národní park Plitvická jezera, zapsané v UNESCO a kde byl natočený známý dobrodružný film Winnetou.  Na ostrově Mljet můžete vidět ostrov na ostrově. Na miljetském Velikém jezeře se totiž nachází ostrůvek, který je velmi vzácným přírodním fenoménem. Chorvatsko má nejvíce ostrovů, kde žije 120 000 obyvatel. Chorvatské pobřeží se skládá z více jak 1 000 ostrovů a ostrůvků. Díky trajektům lze některé ostrovy procestovat. Panuje zde dlouhé a suché léto a mírné či deštivé zimy. Pláže jsou zde krásné, dlouhé a čisté, s ideálními podmínkami pro potápění a prozkoumávání podmořského života. Největší ostrov je Krk ležící v Kvarnerském zálivu, nejvyhledávanější ostrovy jsou Brač a Hvar, a největší poloostrovy leží na severu Istrie a na jihu Pelješac.

Chorvatsko děti u moře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno