Road trip Evropou: Tyto destinace stojí za návštěvu

0
6
zobrazení
Cestování po Evropě
Zdroj: Freepik.com

Sedněte do auta a vyrazte za poznáním kultur a úchvatných krajin. Cestování po Evropě je protkáno historickými památkami, průzračnými moři a dechberoucími horami. Své smysly nechte okouzlit vůněmi a chutěmi tradičních jídel a užijte si pohostinnost místních obyvatel. Inspirujte se třemi zajímavými trasami.

Než vyrazíte

Vstříc dobrodružství se vydejte nejen v pohodlných botách a s dobrým cestovním pojištěním. Základem pro nezapomenutelné zážitky je spolehlivý vůz. Jenže: nákup auta vám odčerpá podstatnou část budgetu a na cesty. S pořízením parťáka na čtyřech kolech bez nutnosti vysypat celé prasátko, vám pomůže autopůjčka. Vyberte si auto, které vám bude hned říkat pane a nenechá vás na cestách ve štychu. Měsíční splátky zároveň nenaruší váš cestovatelský rozpočet. Využít můžete i možnost profinancovat své auto zpětně, až do 3 měsíců od zakoupení. Více peněz na objevování krás Evropy se vždy hodí.

Prožijte romantiku v Toskánsku

Jižní Toskánsko je jako stvořené pro romantický road trip. Krajina je proslulá svými vinicemi, olivovými háji a malebnými vesnicemi. Šikmou věž v Pise nebo katedrálu Santa Maria del Fiore ve Florencii nevynechá žádný cestovatel. Objevte i další krásy regionu –  Sienu s krásným náměstím Piazza del Campo a sýrovým trhem, San Gimignano s jeho 14 věžemi a elegantní město Pienza s palácem Piccolomini, kde na vás dýchne historie. Vaši cestu Toskánskem vylepšete výborným vínem a středomořskou kuchyní.

Projeďte Španělsko křížem krážem

Nekonečnou paletu zážitků nabízí také Španělsko. Architektonické skvosty v Barceloně vybudované pod taktovkou geniálního Antonia Gaudího vás ohromí. Návštěva chrámu Sagrada Familía je dechberoucí zážitek na celý život. Do světa umění vás vtáhne i světově proslulé muzeum Prado v Madridu. Neobohacujte jen svou duši, ale i své chuťové pohárky. Rozmazlujte je tradiční paellou, polévkou gazpacho a tapas. K výbornému jídlu si dopřejte šumivé víno Cava nebo známou sangríu.

V Andalusii navštivte historická města Sevilla, Granada a Cordóba s maurskými paláci v orientálním stylu, které jsou zapsané v seznamu UNESCO. Nezapomeňte se osvěžit v moři u krásných pláží Costa del Sol.

Objevte přírodní krásy Slovinska

Je na vás v Itálii a Španělsku příliš horko? Jeďte do Slovinska! Najdete v něm malebná jezera, zelené hory a rozmanitá města. Ve slovinské metropoli navštivte Lublaňský hrad, Trojmostí nebo jedinečný squat Metelkovo město, které je uznaným kulturním centrem. Spokojená bříška zajistí národní jídlo ričet i u nás známé čevapčiči nebo sarma závitky. Impozantní dojem ve vás zanechá Bledské jezero s ostrovem uprostřed, na němž stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nechte se očarovat Triglavským národním parkem s hlubokými jezery, krásnými horami a ledovci nebo nevšedním Predjamským hradem zasazeným do skály.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno