Co vidět v Barceloně během pár dní?

0
2210
zobrazení
Barcelona

Barcelona má opravdu co nabídnout! Ať už se do tohoto města chystáte na týden k moři, poznávací víkend, buďte si jisti, že vás město nadchne!

Barcelona hezky z výšky

Když se do Barcelony vydáte, určitě se na ni koukněte pěkně z výšky. Nejhezčí výhled na město vám nabídne jistě Tibidabo a hora Montjuic. Na Tibidabo se dostane ze zastávky Pl. Catalunya a jet můžete autobusem, vlakem a dokonce i romantickou modrou tramvají. Vedle krásného výhledu je na Tibidabo zábavný park. Kopec Montjuic se tyčí hned nad Barcelonským přístavem. Po cestě nahoru se pokocháte magickou fontánou a navštívit můžete i olympijský stadion a muzeum.

Po stopách Gaudího

Jestliže se vydáte do Barcelony, nesmíte vynechat návštěvu Gaudího skvostů – La Sagrada Família, Casa Milà, či park Güel. Sagrada Família je jeden z nejslavnějších moderních kostelů na světě. Výstavba začala v roce 1882 a dokončit by se měl v roce 2026. Park Güel leží lehce nad Barcelonou a i když je dál od města, jeho návštěva opravdu stojí za to. Gaudí ovšem není jediný, který přispěl k vystavění krásného města. Ujít byste si neměli nechat třeba ani Torre Agbar od Jeana Nouvela nebo Fish od Franka Gehryho.

La Sagrada Família

K vidění je toho spousty

Rozhodně si nenechte ujít krásnou večerní podívanou na zpívající fontánu. Od čtvrtka do neděle nabízí fontána neobyčejnou podívanou, fontána hraje za tmy pestrými barvami za doprovodu hudby. Barcelonský přístav musíte rozhodně navštívit a stejně tak i městské pláže. Od přístavu se pak můžete vydat na hlavní zábavní a turistickou ulici La Rambla. Zde si můžete vychutnat kávu v přilehlých kavárničkách nebo obdivovat pouliční umělce. Nejenom sportovním fanouškům doporučujeme navštívit fotbalový stadion Camp Nou, který je domovinou týmu FC Barcelona. Jestli se chcete vydat na výlet i mimo Barcelonu, vaše cesta by měla vézt do starého opatství a poutního klášteru Montserratu. Čeká vás zde překrásný výhled, přírodní muzeum, zmíněný klášter a mnoho dalšího.7

Magická fontána

Camp Nou

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno