Airbnb – Jak se ubytovat u někoho doma?

0
1494
zobrazení

Airbnb má velmi dobře propracovaný systém pro volbu ubytování ale i vracení plateb. Může se však stát, že nemovitost bude jiná, než na fotografiích. Většinou se však dá s Airbnb případně domluvit a peníze vám při nespokojenosti vrátí. Jak postupovat?

Hostitelé musí Airbnb nejprve poslat naskenované doklady a někdy se to vyžaduje i od některých hostů. Veškeré platby jdou přes Airbnb a podpora je dostupná nonstop, tedy o víkendu i v noci. Cena Airbnb je levnější než hotel a dražší než Couchsurfing. Airbnb si účtuje 6 až 12 % z ceny a hostitel platí další 3 %.

Jak vzniklo Airbnb

Jméno aplikace vychází ze spojení slov Air – vzduch a BnB, což je zkratka pro Bed and Breakfast. Objednáte si ubytování online u někoho doma v pokoji, v samostatném domě nebo bytě, na chatě nebo v karavanu na zahradě. Můžete si vybrat cenové rozpětí i lokalitu. Pokud máte doma volný pokoj, nebo třeba byt či chatu, můžete nabízet ubytování i vy. Vyplníte dny, kdy chcete někoho ubytovat a čekáte na poptávku.

Jak najít ubytování

Nejprve se zaregistrujte. Získáte počáteční kredit 20 dolarů. Pak vyplňte svůj profil a doplňte vše, co můžete. Hostitelé si totiž mohou vybírat, koho ubytují, proto s informacemi nešetřete. Zadejte místo, kam se chcete zajet podívat, datum a klikněte na ikonu Hledat. Pak si vyberte nemovitost a důkladně si přečtěte všechny informace o vámi vybrané nemovitosti, ať nemusíte zbytečně zpovídat majitele.

Žádost o rezervaci

Před uskutečněním rezervace raději ještě napište hostiteli a ověřte si, že je místo opravdu volné. Majitel vám to potvrdí a může být vám pak i pomoci poradit, kde se v místě najíst, kam se jít podívat a kde objevit zajímavá místa. Pak vyplňte platební údaje a vyčkejte na vyjádření hostitele. Ten může totiž vaši rezervaci i odmítnout. Na vyjádření má 24 hodin, proto svou rezervaci zadejte vždy s dostatečným předstihem.

Airbnb není hotel

Vždy po sobě ukliďte a nikdy nepoužívejte hostitelovy věci bez jeho dovolení. Mít kladné hodnocení u svého účtu chce přece každý. Navíc ani vám by jistě nebylo příjemné, kdyby vám doma někdo všude šmejdil. Vždy si také čtěte u ubytování recenze a zkušenosti ostatních.

Na co si dát pozor

Přečtěte si vše o nemovitosti a oblasti, ve které se ubytování nachází. Zjistěte si vždy storno podmínky. Někteří majitelé na Airbnb zvyšují ceny, když jsou svátky, festivaly nebo různé slavnosti. Většinou to však není tolik, jako to dělají hotely. Rezervujte si ubytování s předstihem. Ověřte si, zda nemáte svoji platební kartu zablokovanou na platby prováděné přes internet, ať vám rezervaci vyfoukne někdo před nosem. Ověřte si, zda budete mít vlastní klíče, zda se dá pokoj zamknout, kde je, odkud a do kdy jezdí MHD, zda si můžete vzít potraviny a na místě funguje třeba Wifi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno