Co navštívit v New Yorku během 4 dnů?

0
1358
zobrazení

Světová metropole New York nabízí obrovské množství zajímavých míst. Možná ani nebudete vědět, co navštívit jako první a pro která místa se rozhodnout. Pomůže vám následující seznam těch nejzajímavějších a míst New Yorku.

Central Park

V zeleném Central Parku mohou Newyorčané lézt po skalních stěnách, běhat, bruslit, udělat si piknik, pouště draky s dětmi, projet se na loďce po jezírku, nebo se jen projít a pak se usadit na lavičce a přečíst si knihu. Probíhají zde koncerty a točí se tu i filmy. V blízkosti parku se nacházejí velmi prestižní adresy a žije zde mnoho známých osobností. Třeba nějakou potkáte. Uvidíte odsud i luxusní hotel Plaza, který je v noci nasvícený. Park má rozlohu 3,41 km2 a 93 km cestiček. Všechna jezírka mají dohromady 60 ha vodní plochy a zeleň 341 ha. Jde o vzácný pozůstatek toho, jak to na Manhattanu dříve vypadalo, než to tu pohltila civilizace.

Americké přírodovědné muzeum

Pokud máte rádi vesmír a přírodu, Americké přírodovědné muzeum se nachází u Central Parku. Sbírka více než 33 milionů druhů zvířat, ptáků, hmyzu, rostlin a dinosaurů z celého světa vás oslní mimořádnými exponáty. Uvidíte zde i model plejtváka obrovského a Tyrannosaura rexe. Je zde i kostra nedávno objeveného Titanosaura, která se nevejde do jednoho sálu a hlava s krkem kouká do chodby.

Times Square

Náměstí Times Square bylo v 70. letech minulého století centrem zločinu, drog a prostituce. Nyní je oblíbeným místem nákupů a setkávání mnoha lidí, divadelním, mediálním a bankovním centrem. Říká se mu křižovatka světa a v noci je náměstí osvíceno světelnými reklamami, které mu dávají jeho charakteristický vzhled. Konají se tu různé akce. Nejznámější jsou každoroční velké oslavy nového roku.

Národní památník a muzeum 11. září

Teroristické útoky z 11. září 2001 připomíná Národní památník a muzeum 11. září neboli National September 11 Memorial & Museum. Najdete ho na místě, kde stály budovy Světového obchodního centra neboli Dvojčata. Pomník má podobu dvou velkých nádrží, které kopírují jejich základy. Po stěnách vysokých 9 m stéká voda do čtvercového otvoru na dně. Okraje nádrží lemují bronzové desky s vyrytými jmény obětí útoků z New Yorku a Pentagonu. Budova muzea stojí mezi nádržemi.

Námořní, letecké a vesmírné muzeum

Muzeum je na Manhattanu na řece Hudson. Zde si můžete prohlédnout stíhačky, vrtulníky, letadlo Concorde, ponorku USS Growler i kosmický raketoplán Enterprise. Pro milovníky techniky je Intrepid Sea, Air & Space Museum neboli Námořní, letecké a vesmírné muzeum na zaparkované vyřazené letadlové lodi Intrepid, jejíž prohlídku si můžete dopřát v rámci vstupného, jedinečným zážitkem.

Mrakodrapy, aneb Manhattan z ptačí perspektivy

Pohled na Manhattan si můžete v pěkném počasí vychutnat z místních mrakodrapů, například Empire State Building. Krásná panorama jsou na dvou vyhlídkách Top of the Rock a One World. Odtud právě uvidíte i samotný Empire State Building.  Chrysler Building, je jeden z největších symbolů New Yorku. Mrakodrap dosahuje výšky 318 m, než jej předstihl Empire State Building, byl nejvyšší budovou světa. Flatiron Building neboli žehlička je trojúhelníková budova na rohu 23. ulice, Fifth Avenue a Broadway je označovaná za jeden z prvních mrakodrapů.

Chinatown a Little Italy

Užijte si města ve městě, označují sousedící čtvrti na Manhattanu, Chinatown neboli Čínské město a Little Italy neboli Malá Itálie. Při jejich návštěvě si nebudete připadat jako v Americe. V Chinatownu žije přes 100 000 Číňanů. Ochutnejte čínské a italské speciality a levné suvenýry si kupte na Mott Street. Cenu usmlouváte i na polovinu.

Brooklynský most

Brooklyn Bridge je jeden z nejstarších visutých mostů v USA. Je dlouhý 486,3 m a vede přes řeku East River. Spojuje Manhattan a Brooklyn. Je z něj překrásný pohled na Manhattan. Nejkrásnější pohled na most je zase z okolních brooklynských parků.  Oblíbeným místem na unikátní foto je ulice Washington Street.

Socha Svobody

Monumentální dílo sochaře Frédérika Augusta Bartholdiho vznikalo 21 let a má přes 46 m a je na podstavci vysokém 47 m. Pochodeň sochy, umístěné na ostrůvku u vjezdu do newyorského přístavu sloužila jako maják. Nejlepší pohled na sochu a spodní Manhattan je z bezplatného pravidelného přívozu Staten Island Ferry, který se plaví mezi Manhattanem a Staten Islandem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno