Jaké společenské hry si vzít na cesty?

0
25
zobrazení
Společenské hry na dovolenou

Plánujete dovolenou s rodinou nebo přáteli? A už víte, co budete dělat po večerech? Ideální zábavou jsou společenské hry. Strategické deskovky, nebo třeba úplně jednoduché karetní hry, u kterých jde více o náhodu než o taktiku. Přibalte si nějakou!

Společenské hry jsou vynikajícím způsobem, jak se zabavit a strávit nějaký čas pohromadě. Užijete si u nich spoustu legrace a také se vzájemně lépe poznáte. A které rodinné hry jsou ideální na cesty?

Karetní hra Výbušná koťátka

Výbušná koťátka se zrodila jako projekt na Kickstarteru a získala obrovský úspěch. Hra je popisována jako „extrémně strategická verze ruské rulety“. Pravidla jsou přitom velmi jednoduchá. Hráči si lížou karty, kdo si vytáhne výbušné koťátko, exploduje. Různé karty koťátek vám přidávají speciální možnosti, obranu atd. Hra je vhodná i pro děti, jen je potřeba umět číst.

Společenská hra Výbušná koťátka
Společenská hra Výbušná koťátka

Krycí jména pro správnou partu

Krycí jména patří mezi naprosto vynikající společenské hry na hory, pokud jedete s větší partou přátel či rodinou. V této hře totiž jde o to, jak dobře se se svou dvojicí dokážete spojit a kolik toho máte společného. Úkolem hráče je popsat co nejvíce kartiček jedním slovem, jeho spoluhráč musí podle daného slova uhodnout kartičky. Čím více společných asociací máte, tím silnější tým tvoříte.

Společenská hra Krycí jména
Společenská hra Krycí jména

Nesmrtelný Bang!

Karetní hry jsou skvělé hry na hory, protože netrvají tak dlouho jako strategické deskovky a snadno se převáží. Nesmíme zapomenout zmínit Bang!. Zahrajte si na šerifa a jeho pomocníky nebo bandity. Která smečka vyhraje? K Bangu existuje spousta rozšíření, jež ho činí ještě zajímavějším. Navíc se prodává i verze pro dva hráče, takže pokud vás spíš než hry pro rodinu zajímají hry do dvojice, máte jasno.

Společenská hra Bang
Společenská hra Bang

Společenské hry jsou zábavou, která nikdy neomrzí. Minimálně pro zimní večery jde o vynikající volbu, jak si užít společně strávený čas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno