Jak cestovat s dětmi letadlem? Praktické rady a informace.

0
1457
zobrazení

Cesty s malými dětmi na velké vzdálenosti nejsou neobvyklé, ale mají svá pravidla. S dětmi nikdy nenaplánujete vše do puntíku. Následující rady vám však cestu usnadní.

Vyberte si raději noční let, kdy bude dítě spát. Přibalte bonbony a žvýkačky proti zalehnutí uší při přistání. Pro miminko přibalte dudlík. O cestě s dítětem informujte při letenek při rezervaci. Zvolte místo v první řadě, kde je prostor pro věci, nebo u okénka. V letadle lze nechat ohřát vlastní stravu v kojenecké lahvi. Děti do 5 let musí cestovat v doprovodu dospělého. Každé dítě potřebuje svůj pas.

Cesta letadlem s dítětem do 2 let

Podmínky leteckých společností se liší, proto si informace ověřte před odletem. Děti do 2 let mohou cestovat zdarma či se slevou na klíně nebo na vlastním sedadle. Při vzletu a přistání musí být připoutáno bezpečnostním pásem společně s vámi. Může sedět i v autosedačce certifikované pro použití v letadle, se štítkem ECE R44/03 nebo nápisem This restraint is certified for use in motor and aircraft, kterou si lze zdarma půjčit. Při rezervaci letu lze objednat dětské menu.

Cestování s kočárkem

Pro dítě do dvou let lze odbavit jedno zavazadlo a k tomu skládací kočárek, spací tašku nebo autosedačku. Kočárek lze vzít až k letadlu, kde jej letušky uloží do zavazadlového prostoru a po příletu bude připraven při výstupu. Rodiny s dětmi mají často přednost před ostatními cestujícími.

Cestování s dětmi od 2 do 12 let

Dítě má svoje sedadlo a platí za letenku, někdy se slevou. Děti v dané věkové kategorii mají stejný nárok na přepravu zavazadla jako dospělí. Vezměte jim hračky, knížku nebo malou hru. V letadle děti sedí vedle rodičů, a pokud nerezervujete dětské jídlo, dostanou to pro dospělé.

Samostatně cestující děti a služba Nedoprovázené dítě

Letušky se o děti postarají od předání až po převzetí v cíli. Služba Nedoprovázené dítě je určena pro děti ve věku 5 až 11 let. Jako nedoprovázené mohou cestovat od 12 do 17 let. Za službu je poplatek většinou ve výši násobku úseků letu. Dítě musí mít pas, popř. víza a zdravotní průkaz. Při odbavení dostane na krk kartičku „Unaccompanied Minor“, s číslem letu, jménem, věkem a ovládanými jazyky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno