Nejvyšší budova světa

0
1799
zobrazení

Ve Spojených arabských emirátech máte možnost navštívit i město Dubaj. Za shlédnutí stojí zlatý trh, největší nákupní centrum s kluzištěm a obrovským akváriem i vyhlídku nejvyšší budovy světa Burj Kalifa, která má nejvýše položenou vyhlídkovou plošinu At the Top leží ve 124. patře ve výšce 452 metrů nad zemí, kam vyjedete výtahem za 10 sekund. Burj Kalifa je nejvyšší stavba na světě, je 828 m vysoká a leží v části Downtown Dubai. Burj Khalifa disponuje nejmohutnější výtahovou instalací s nejrychlejšími výtahy na světě, které jedou 65km/h. Jde o nejvyšší betonovou stavbu s nejvýše položenou vyhlídkovou plošinou i s nejvýše položeným bazénem v 76. patře.

Úžasná Burj Khalifa

Ve dne i v noci vám nabízí Burj Khalifa bezkonkurenční výhled na Dubaj. Vstupy jsou možné každou půlhodinu a standardní návštěva trvá přibližně hodinu. Po schodišti se můžete zajít podívat i do 125. patra, kde již sice není instalována venkovní vyhlídková platforma, ale je zde slyšet od 6 hodiny večer hudba během show fontán. Jde o to nejlepší, co lze ve Spojených arabských emirátech vidět. Žádný jiný mrakodrap světa dosud tuto  úctyhodnou výšku nepřekonal. Budova má celkem 160 pater a většina z nich slouží jako byty. V nižších patrech se pak třeba nachází luxusní hotel Armani.

Náš tip: 5 tipů, co navštívit v New Yorku

Unikátní zážitek

Začít můžete v nákupním centru Dubai Mall. Pak si lze vychutnat panoramatický výhled na město překypující úžasnými budovami, nekonečnou poušť i Arabský – Perský záliv. Pokud vám bude přát pěkné počasí, dohlédnete až na Dubai Marina, Palm Jumeirah a umělé ostrovy The World. Nejlepší čas prohlídky je při západu slunce, kdy zároveň vidíte město za denního světla i ve tmě. Pohyb zacházejícího slunce je na horizontu viditelný pouhý okem. Noční výhled má díky všem nádherně osvětleným budovám zcela neuvěřitelné kouzlo.

Prezentace a fotografie

Cestou zpět se dozvíte vše o výstavbě unikátní budovy prostřednictvím mnohých prezentací i fotografií z výstavby mrakodrapu světa. Zajímavostí je, že se na této stavbě podílela i česká společnost Pega Hoist, která sem instalovala speciální stavební výtahy a celé 4 roky neustále přepravovaly náklad i s dělníky až do výšky 700 m. Základy mrakodrapu, který byl původně pod názvem Burj Dubai byly položeny 6. ledna 2004. A již 7. dubna 2008 přerostla tato budova taiwanský mrakodrap Taipei 101. Dubaj je nejen rájem obdivovatelů nejmodernější architektury, ale i ambiciózních architektů, stavitelů a dělníků. Postavit společnými silami nejvyšší budovu světa byla pro všechny pořádná výzva.

Šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum

Jde o vládce dubajského emirátu se zálibou v okázalé prezentaci svého veškerého bohatství i prostřednictvím těchto megalomanských stavebních projektů. V době ekonomické krize se náklady vyšplhaly až k 1,5 bilionu amerických dolarů. Šejkovi půjčky 80 bilionů dolarů prezident Spojených arabských emirátů a vládce Abú Dhabí šejk Khalifa bin Zayed bin Sultan al.Nahyan. Měl to být projev díků, ale někteří jek vnímali jako dubajské ponížení. Proto byla budova pojmenována těsně po slavnostním otevření 4. ledna 2010 po emirátském prezidentovi Burj Kalifa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno