Známá i neznámá Praha a její okolí

0
1529
zobrazení
Praha a okolí

Praha je krásným místem, které stojí za to navštěvovat zas a znovu. Stále je totiž co poznávat. Praha nenabízí jen notoricky známé památky. Nabízí i řadu tajných krás, které můžete objevovat. Stačí se jen procházet úzkými uličkami Starého Města, krásné Kampy…

Kromě toho je Praha ideálním výchozím bodem pro poznávání malebných středních Čech, které jsou plné oblíbených hradů, zámků i rozmanité přírody. Praha je zkrátka místem, které má nejen desítky různých jmen, ale také podob. A co byste při svém středočeském putování určitě neměli vynechat?

ZOO Praha

Pokud rádi navštěvujete zoologické zahrady napříč celou Českou republikou (nebo i světem), tu pražskou byste určitě neměli vynechat. Vždyť se jedná o jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad na světě. Rozsáhlou zoologickou zahradu najdete v příjemném prostředí Trojské kotliny. Pozorovat zde můžete téměř 5 000 zvířat zastupujících více než 600 druhů.

Trojský zámek

Přímo u zoologické zahrady naleznete i působivý Trojský zámek, který je jedním z našich nejkrásnějších barokních zámků. V jeho prostorách sídlí stálá expozice Galerie hlavního města Prahy, která vám představí některá z děl významných českých malířů.

Chuchelský háj

Oázou klidu umístěnou přímo v rušné metropoli je přírodní rezervace Chuchelský háj. Na jejím území se nacházejí původní lesní porosty a celá rezervace je velmi oblíbeným místem jako stvořeným k ničím nerušenému odpočinku. V rozsáhlém areálu Chuchelského háje naleznete mimo jiné i zajímavý zookoutek, v němž se můžete seznámit se zvířaty žijícími v českých lesích.

Svatý Jan

O Karlštejnsku už jste určitě slyšeli. Aby také ne. Vždyť se zde nachází jeden z nejnavštěvovanějších hradů naší země. Ten však není jedinou zajímavostí této oblasti. Za návštěvu stojí mimo jiné i vyhlídka Svatý Jan pod Skalou, z níž si můžete vychutnat překrásný výhled do okolní krajina. Neméně zajímavá je i samotná cesta k vyhlídce, která vede ze Srbska kolem zajímavých Bubovických vodopádů i vysokých vápencových skal.

Vyhlídka Máj

Jen pouhých 40 kilometrů od Prahy leží místo jako vystřižené z té nejkrásnější pohádky. Je jím vyhlídka Máj nabízející úchvatný výhled do kaňonu, v němž se klikatí a meandruje řeka Vltava. Vyhlídku naleznete u Štěchovické přehrady, jejímuž okolí je často přezdíváno krajina kaňonů. A možná i vyhlídek – vyhlídka Máj totiž není jediným místem nabízejícím rozhled do půvabného okolí. Nachází se zde také neméně zajímavá Smetanova vyhlídka nebo vyhlídka Bednář.

Lomy Amerika

Ve výčtu překrásných středočeských míst určitě nemohou chybět lomy Amerika, při jejichž návštěvě se ocitnete ve zcela jiném světě. Nebo alespoň na jiném kontinentu. Ne nadarmo je totiž lomu Velká Amerika přezdíváno český Grand Canyon. Největší ze zdejších lomů se pyšní úctyhodnými rozměry – je přibližně 800 metrů dlouhý a jeho hloubka činí až 100 metrů. Na jeho dně se poté nacházejí zatopená jezírka s křišťálově čistou vodou. Pokud by vás však lákalo se v nich vykoupat, budeme vás muset zklamat. Vstup do všech lomů (Velká Amerika, Malá Amerika, Mexiko) je z bezpečnostních důvodů zakázán. Jejich krásy ale můžete obdivovat ze speciálních vyhlídek. 

Nezapomeňte si vybrat to nejlepší ubytování

O hotely, penziony a další ubytovací zařízení v Praze určitě nouze není. Spíše naopak. Nacházejí se jich tady rovnou stovky. Jenže jak z takového množství vybrat to nejlepší ubytování? Vyzkoušejte Hotel.cz. Na stránkách tohoto ubytovacího portálu naleznete přehledný seznam pražských hotelů a penzionů i s jejich popisy, fotografiemi a hodnoceními. Podle svých preferencí si tak snadno vyberete. Pokud byste zatoužili po masážích, saunách a dalších odpočinkových procedurách, můžete zapátrat po wellness hotelech na Spa.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno