Pojištění na cestách: Nejenže ušetří peníze, ale může zachránit i život

0
331
zobrazení
pojištění_na_cesty_pocestach

Cestování za hranice s sebou vždy přináší jistá rizika nehledě na to, zda zvolíte některou z běžně vyhledávaných turistických destinací nebo spíše exotičtější zemi. Nepříjemnosti vás mohou potkat doslova kdykoliv a kdekoliv, a proto je třeba se na ně předem připravit.

Základem každého výletu mimo Česko je řádné pojištění, které slouží jako záchranná síť v případě, že vás potká nějaká nečekaná situace

Cestovní pojištění nesmí chybět

Prioritou by mělo být vaše zdraví a případné pokrytí léčebných výloh, které by kvůli vašemu zranění mohly vzniknout. Pojišťovna za vás takové výdaje uhradí v případě, že si u ní dopředu sjednáte cestovní pojištění.

Základní balíčky se obvykle vztahují na výdaje spojené s lékařským ošetřením, včetně ošetření akutní bolesti zubů, hospitalizací a převozem zpátky do České republiky. 

Pojišťovny mají pro své klienty obvykle k dispozici také asistenční službu dostupnou 24 hodin denně, a to v českém jazyce

Základní cestovní pojištění není jinak drahé a v případě zranění či onemocnění může výrazně pomoci, proto se na něm vyplatí nešetřit, i když třeba odjíždíte za hranice jen na pár dní. Více informací o aktuálních možnostech si můžete přečíst tady.

Myslete i na své auto

Jestliže vyrážíte na dovolenou vlastním autem, vyplatí se ho před odjezdem pojistit také

Naprostým základem je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení, bez kterého byste neměli jezdit ani na našich silnicích, natož pak na těch zahraničních – je totiž ze zákona povinné. Slouží k úhradě škod na zdraví a majetku způsobené účastníkům nehody, kterou jste sami způsobili.

Pokud vám končí platnost zelené karty nebo uvažujete o nákupu nového auta, doporučujeme si nabídky předem porovnat, abyste neplatili více, než je nezbytně nutné. To můžete snadno a rychle udělat prostřednictvím portálu kalkulackapojisteni.com.

I když už máte povinné ručení sjednané, rozhodně není na škodu si před cestou zjistit, zda v dané zemi platí, abyste později nebyli nemile překvapeni. 

Kromě toho si můžete sjednat také havarijní pojištění, a to i krátkodobě – tedy pouze na dobu vašeho pobytu. V takovém případě vám pojišťovna pokryje část nebo celou škodu na vašem voze, a to nejen při nehodách, ale i kvůli nepříznivému počasí a odcizení nebo poškození třetí osobou.

Opět máte obvykle k dispozici asistenční službu v vašem jazyce, která je v cizích zemích naprosto k nezaplacení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Prosím vložte své jméno